HEZONJA OSTVARIO PRVI DOUBLE-DOUBLE UČINAK NBA KARIJERE: / Nemilosrdno zakucavao pored Jamesa, Bogdanović ozlijeđen

7.1.2018.
10:18
Screenshot

Mario Hezonja ponvono je bio u početnoj petorci Orlanda i odigrao je odličnu utakmicu protiv prošlogodišnjih finalista NBA lige Cleveland Cavaliersa ubacivši 16 koševa uz 10 skokova i dvije asistencije za 38 minuta na parketu, ali njegova je momčad ipak poražena na svom terenu sa 127-131.

Odlične partije u dresu Magica pružili su i Aaron Gordon sa 30 te Elfrid Payton sa 20 poena, no niti to nije bilo dovoljno za prekid negativnog niza, jer je ovo bio 13. poraz Orlanda u posljednjih 14 utakmica.

Kod Cavsa je briljirao LeBron James sa 33 ubačaja, 10 skokova i devet asistencija, dok je Kevin Love dodao 27 poena. Prvi put otkako je stigao u Cleveland iz Bostona u početnoj petorci aktualnih doprvaka našao se IsaiahThomas te za 21 minutu ubacio 19 koševa uz četiri asistencije.

Orlando je pao na omjer pobjeda i poraza 12-28 i pretposljednja je momčad Jugozapadne divizije, dok je Cleveland sa 26-13 vodeći u Centralnoj diviziji, a treći u Istočnoj konferenciji, iza Bostona (33-10) i Toronta (27-10).

Bojan Bogdanović je zbog ozljede lijevog gležnja propustio svoju prvu utakmicu ove sezone u dresu Indiana Pacersa, a njegovi su suigrači i bez njega prekinuli niz od pet uzastopnih poraza uvjerljivom 125-86 domaćom pobjedom protiv Chicago Bullsa.

Na teren se nakon četiri utakmice izbivanja zbog ozljede koljena vratio Victor Oladipo te je bio prvi strijelac Pacersa sa 23 koša uz 9 asistencija, dok je loše Bullse predvodio Bobby Portis sa 15 ubačaja. Indiana je sada na omjeru 20-19 i na pretosljednjem mjestu Centralne divizije, ispred posljednjeg Chicaga koji je pao na 14-26.

Golden State je kao gost sa 121-105 nadigrao Los Angeles Clipperse, no konačni rezultat ne odaje pravu sliku utakmice, jer su Warriorsi imali i 30 koševa prednosti. Fantastičan je bio StephenCurry koji je za samo 29 minuta provedenih u igri postigao čak 45 koševa. Kod Clippersa je najbolji bio Lou Williams sa 23 poena.

Lošija vijest od poraza za Clipperse je nova ozljeda BlakeaGriffina koji je pri kraju prve četvrtine doživio potres mozga, nakon što ga je slučajno laktom u lice pogodio centar Warriorsa JaVale McGee.

Warriorsi su sa 32-8 i dalje vodeća momčad Zapada, ali i čitave lige, dok su Clippersi pali na 17-21, ali su i s takvim učinkom drugoplasirana momčad Pacifičke divizije iza Golden Statea. Griffin je nekoliko minuta ostao ležati na parketu prije nego što je otišao u svlačionicu i više se nije vraćao u igru. Griffin je ove sezone već propustio 14 utakmica, a Clippersi ne mogu računati ni na ozlijeđene Danila Galinarija, Miloša Teodosića i AustinaRiversa.

Zanimljivo je bilo u Brookylnu gdje su Boston Celticsi kao gosti svladali domaće Netse sa 87-85. Domaći su u svom posljednjem napadu imali čak četiri pokušaja za izjednačenje i produžetak, ali su Dinwiddie, Harris i dva puta Hollis-Jefferson bili neprecizni.