EUROPSKA KOŠARKAŠKA VEČER: / Uvjerljiva pobjeda Cedevite, novi poraz Cibone

U susretu 8. kola A skupine Eurokupa košarkaši Cedevite su u dvorani II Doma sportova pobijedili skopski MZT s 95-61, ostvarivši petu pobjedu u skupini.

30.11.2016.
22:53
Goran Stanzl/PIXSELL

Bio je to treći sraz Cedevite i MZT-a ove sezone i treća pobjeda hrvatskog prvaka. U ABA ligi je Cedevita u 'dvojci' slavila 82-61, dok je u prvom susretu u Eurokupu na gostovanju pobijedila 89-85.

Amerikanci predvodili Cedevitu

Na klupi MZT-a europsku premijeru imao je hrvatski stručnjak Ante Nazor koji je prije desetak dana preuzeo skopski sastav. Nazor je kao trener Zadra (2012/13 i 2014-16) bio 'crna mačka' za Cedevitu protiv koje je imao pozitivan skor 9-7, a čak četiri puta je Nazor sa Zadrom slavio u Domu sportova. Ovoga puta nije uspio.

Cedevitu su do uvjerljive pobjede predvodili Ryan Boatright s 20 koševa, Rashad James s 15 koševa i pet skokova, te Miro Bilan sa 14 koševa i šest skokova. Kod gostiju najefikasniji su bili Jure Lalić s 14 i Stefan Sinovec s 10 koševa.

Na ljestvici vodi Cedevita s 12 bodova, Gran Canarija ima bod manje i utakmicu manje, a zatim slijede Lietkabelis (10), Nižnji (9) i MZT (6).

Gjergja sredio Cibonu

Košarkaši Cibone poraženi su u 7. kolu D skupine Lige prvaka na gostovanju kod Oostendea u Belgiji sa 70-82 (17-25, 22-21, 18-12, 13-24).

Cibona je ubilježila i peti poraz u skupini protiv momčadi koju vodi Zadranin Dario Gjergja. U zadnju četvrtinu zagrebačka momčad je ušla samo s jednim poenom zaostatka, no u zadnjih 10 minuta belgijska momčad se odvojila i slavila. Kod Cibone su prednjačili Šakić (18), Reynolds (13) i Žižić (10), dok je domaći sastav predvodio Boukichou (20).

S omjerom 2-5 Cibona je zadnja, osma u skupini, dok Oostende sada ima 3-4.