Hrvatska reprezentacija napravila veliki preokret i pobijedila

Hrvatski košarkaši pobjedom su krenuli u drugi krug natjecanja na Europskom prvenstvu za igrače do 20 godina koje se održava na Kreti.

14.7.2014.
21:11

Naša je reprezentacija u drugi krug i borbu za četvrtfinale prenijela jednu pobjedu, a na startu natjecanja u skupini F dodala je još jednu. Velikim je preokretom nakon produžetka bila bolja od Izraela s 80-76.

Izraelci su vodili praktički od samog početka. Na poluvremenu su imali prednost 39-29, a u jednom su trenutku u posljednjoj četvrtini vodili sa 65-51. No, malo po malo, izabranici Damira Milačića su smanjivali zaostatak, a pred kraj čak i poveli sa 70-69. Osnovni je dio utakmice ipak završio rezultatom 72-72, pa je odluka pala u produžetku u kojem se Hrvatska pokazala boljom.

U našoj je reprezentaciji briljirali su Marin Marić s 22 koša i čak 17 skokova, te Karlo Žganec sa 16 poena, 13 skokova i šest asistencija. Najefikasniji je kod Izraelaca bio Adam Ariel s 28 koševa.

U utorak Hrvatska igra protiv Francuske, a dan kasnije protiv Poljske.

Hrvatska - Izrael 80-76, produžetak Turska - Poljska 59-51 Francuska - Italija (kasnije)

Redoslijed: 1. Turska 3-0, 2. Francuska 2-0 (-1), 3. Hrvatska 2-1, 4. Izrael 1-2, 5. Italija 0-2 (-1), 6. Poljska 0-3