Pravilnik upotrebi kolačića

NBA LIGA

DONČIĆEVI MAVSI POPUT DIRKOVIH: Slovenski novak odveo momčad do serije kakvu ne pamti od šampionske sezone

U najjačoj košarkaškoj ligi svijeta odigrano je pet utakmica

Osmu uzastopnu utakmicu odigrala je momčad Indiana Pacersa bez svog All-Star igrača Victora Oladipa, ovaj put protiv Chicago Bullsa koje su svladali 96-90. Predvođeni Mylesom Turnerom (18 poena, jedanaest skokova, pet blokada) Pacersi su pokvarili debitantsku utakmicu Jima Boylena na klupi čikaške momčadi.

Darren Collison je ugradio 23 poena i osam skokova u pobjedu Indiane, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović 14 uz šest uhvaćenih lopti. Nakon što je propustio uvodni dio sezone 21-godišnji Finac Lauri Markkanen odigrao je drugu utakmicu za Bullse te predvodio sastav s 21 poenom i deset skokova, no sedmi uzastopni poraz i jedanaesti u posljednjih dvanaest utakmica ipak je upisan.

Bojan BogdanovićFoto: AFP

Tragično otvaranje Sunsa

Manje uspješan od Bogdanovića bio je Dragan Bender čiji su Phoenix Sunsi već naviknuti na poraze. Omjerom najslabija momčad lige (četiri pobjede i 20 poraza) u noći na srijedu pokleknula je pod naletima Sacramento Kingsa koji su slavili 122-105. Dvadeset poena stiglo je od Buddyja Hielda i to za nepunih osamnaest minuta igre, a 71 od igrača s klupe.

Sunsi su loše otvorili utakmicu pa su do desetog poena stigli dok je druga četvrtina već itekako trajala. Promašila je momčad iz Phoenixa dvanaest početnih pokušaja za tri poena, a utakmicu otvorila s tragičnih 3-17 iz igre pa je već u drugoj četvrtini njihov zaostatak bio veći od 30 poena. Bender je dobio priliku u trajanju jedne četvrtine, promašio je jedini pokušaj iz igre (tricu) i pogodio sva četiri slobodna bacanja. Uz četiri poena imao je dva skoka i jednu asistenciju.

Dragan BenderFoto: AFP

Dončić vodi Dallas

Zanimljiv podatak vezan je uz Dallas Maverickse predvođene slovenskim novakom Lukom Dončićem. Pobjedom protiv Portlanda, a bilo je 111-102, Dallas je stigao do osme uzastopne pobjede u svom American Airlines Centeru što je postignuće kakvo ta momčad ne pamti od ožujka 2011. godine, odnosno iz godine u kojoj je Dallas predvođen Dirkom Nowitzkim stigao do svoj jedinog NBA naslova.

Za devetu pobjedu u posljednjih jedanaest utakmica ponovno je potegnuo Dončić koji je ogled zaključio s 21 poenom i devet skokova…