DERBI BEZ IMALO NEIZVJESNOSTI: / Cedevita pomela Cibonu na krilima Luke Babića

U derbiju 10. kola regionalne košarkaške ABA lige Cedevita je pred 2400 gledatelja u Domu sportova bez većih problema pobijedila Cibonu sa 100-80, ostvarivši sedmi trijumf sezone.

20.11.2016.
23:04
Luka Stanzl/PIXSELL

Cibona je držala priključak tek prvih šest minuta utakmice do rezultata 17-16, nakon čega je Cedevita serijom 15-2 pobjegla na 32-18.

Bilo je i plus 26

U drugoj četvrtini hrvatski prvak je imao i 20 koševa viška (45-25), a samo zahvaljujući brojnim rotacijama u momčadi, prednost nije bila i veća. Početkom treće četvrtine Vukovi su nakratko pokazali zube smanjivši na 12 koševa zaostatka. No, Cedevita je vrlo brzo vratila izgubljenu prednost i na koncu te dionice igre bilo je 81-58. U 33. minuti je bilo i najvećih +26 (86-60), no do kraja susreta Cibona je uspjela malo ublažiti poraz.

Cedevitu su do pobjede predvodili Luka Babić s 24 koša, pet skokova i šest asistencija, Miro Bilan s 10 koševa i sedam skokova, te Mirza Begić s 10 koševa, dok su kod Cibone najefikasniji bili Nik Slavica sa 17 koševa, Scott Michael Reynolds s 14, te Petar Marić i Marin Rozić s po 13 koševa.