PROTIVNIK U SKUPINI C

CRNA GORA POSLALA OPAKU PORUKU HRVATSKOJ: Našim košarkašima neće biti niti malo lako

U prvom susretu 2. kola skupine C EuroBasketa košarkaša, u kojoj igra i Hrvatska, Crna Gora je u Cluju razbila Mađarsku sa 72-48 (14-11, 25-18, 21-11, 12-8) i tako poslala opaku poruku Hrvatskoj pred njihov sraz (naši košarkaši namučili su se protiv Mađara).

Nakon uvjerljivog poraza u petak od Španjolske, Crna Gora je u svom drugom nastupu ostvarila uvjerljivu pobjedu protiv nejake Mađarske.

HRVATSKA PROTIV NAJVEĆE NEPOZNANICE: Nakon uspavanke protiv Mađara, Bogdanović i društvo žele zadovoljiti apetite navijača

Crnogorci su znalački iskoristili svoju nadmoć na centarskim pozicijama, ostvarili su 18 skokova više od Mađara i ostvarili pobjedu, a da niti jedan njih igrač nije proveo na parketu više od 23 minute.

Nikola Vučević i Bojan Dubljević su sa po 13 koševa i sedam skokova bili najbolji kod Crne Gore dok je David Vojvoda ubacio 20 poena za Mađarsku koja je izgubila i drugu utakmicu na prvenstvu, nakon što je u petak bolja bila i Hrvatska.

Od 16.45 sati u ovoj skupini igrat će Španjolska i Češka, dok će Hrvatska dvoboj 2. kola protiv domaćina Rumunjske igrati od 19.30 sati.

U susretu 2. kola skupine A u Helsinkiju Poljska je pobijedila Island sa 91-61. Za prvu pobjedu Poljske najzaslužniji je bio Adam Waczynski sa 15 pogodaka, dok je Hordur Vilhjalmsson sa 16 ubačaja bio bolji od ostalih kod Islanda koji je uvjerljivo izgubio i drugu utakmicu.

https://twitter.com/search?q=Montenegro%20Hungary&src=typd

Latvija je do prve pobjede u skupini D u Istanbulu stigla svladavši Belgiju sa 92-64. Kristaps Porzingis i Janis Timma ubacili su po 27 poena za Latviju, dok je Axel Hervelle sa 12 koševa bio jedini s dvoznamenkastim učinkom kod Belgije. Obje reprezentacije nakon dva nastupa imaju omjer pobjeda i poraza 1-1.



SKUPINA A (Helsinki):
Poljska – Island 91-61
Grčka – Francuska (15.30 sati)
Finska – Slovenija (19 sati)
TABLICA:
1. Poljska 2 1 1 +21 3
2. Grčka 1 1 0 +29 2
3. Slovenija 1 1 0 + 9 2
4. Finska 1 1 0 + 2 2
5. Island 2 0 2 -59 2
6. Francuska 1 0 1 – 2 1

SKUPINA B (Tel Aviv):
Gruzija – Njemačka 57-67
Ukrajina – Italija (17.30 sati)
Izrael – Litva (20.30 sati)
TABLICA:
1. Njemačka 2 2 0 +22 4
2. Gruzija 2 1 1 – 8 3
3. Italija 1 1 0 +21 2
4. Litva 1 0 1 – 2 1
5. Ukrajina 1 0 1 -12 1
6. Izrael 1 0 1 -21 1

SKUPINA C (Cluj):
Crna Gora – Mađarska 72-48
Češka – Španjolska (16.45 sati)
Hrvatska – Rumunjska (19.30 sati)

SKUPINA D (Istanbul):
Latvija – Belgija 92-64
Rusija – Srbija (16 sati)
Velika Britanija – Turska (20 sati)
TABLICA:
1. Latvije 2 1 1 +18 3
2. Belgija 2 1 1 -11 3
3. Srbija 1 1 0 +10 2
4. Rusija 1 1 0 + 3 2
5. Turska 1 0 1 – 3 1
6. V. Britanija 1 0 1 -13 1

Povratak na Net.hr