CIBONA U MARATONSKOJ UTAKMICI BOLJA OD ZADRA: / Nisu pomogla ni 32 poena Allena

U neizvjesnoj završnici junak Cibonine pobjede postao je Amerikanac Shane Gibson koji je na ulasku u posljednju minutu polaganjem doveo svoju momčad u vodstvo

25.10.2019.
22:31
Dino Stanin/PIXSELL

Košarkaši Cibone u susretu su 4. kola regionalne ABA lige kao gosti svladali Zadar sa 82:78.

Oba hrvatska predstavnika u regionalnoj ligi u 4. kolo su krenula bez pobjede, a nakon više od dva sata igre i preko 60 izvedenih slobodnih bacanja pobjedu je ostvario zagrebački sastav.

Zadar je početkom posljednje četvrtine imao prednost od 65:57 uz napad, ali je izgubio loptu te je Cibona košem iz protunapada krenula u seriju 9:1 kojom se vratila u utakmicu.

U neizvjesnoj završnici junak Cibonine pobjede postao je Amerikanac Shane Gibson koji je na ulasku u posljednju minutu polaganjem doveo svoju momčad u vodstvo 76:75, a onda je nakon greške najboljeg igrača Zadra Bryona Allena koji je izgubio loptu u napadu, realizirao oba slobodna bacanja za 78:75. Kada je Siriščević promašio tricu za izjednačenje Zadranima nije preostalo ništa drugo do prekršajem zaustaviti Gibsona, no Amerikanac je opet oba puta bio precizan s linije slobodnih bacanja za nedostižnih 80:75.

Gibson je susret okončao sa 22 koša i šutom s linije slobodnih bacanja 10-10, dok je Allen postigao 32 poena za Zadar.