CIBONA SEZONU OKONČALA KAO SEDMA U ABA LIGI: / Zadar u borbu za ostanak

Cibona okončala ABA ligu kao sedma, Zadar će se boriti za ostanak

17.3.2019.
21:49
Marko Lukunic/PIXSELL

Košarkaši Cibone u susretu su posljednjeg, 22. kola regionalne ABA lige izgubili na gostovanju kod aktualnog prvaka Budućnosti u Podgorici sa 82-91 (21-26, 24-19, 23-21, 14-25).

U utakmici koja nije imala rezultatski značaj Cibona je gotovo do samoga kraja bila u igri za pobjedu, no na kraju je do izražaja došla veća kvaliteta sastava Budućnosti. Sjajnim šutom za tricu Cibona je sredinom treće četvrtine imala prednost od 59-46, no domaći su se uspjeli vratiti do kraja tog dijela igre.

CEDEVITA OSIGURALA DRUGO MJESTO: /

Pobjeda protiv Mornara vrijedna prednosti domaćeg terena

Cibona tricom Marka Ljubičića stigla u vodstvo+5

Sedam i pol minuta prije kraja Cibona je tricom Marka Ljubičića stigla u vodstvo 73-68, ali u sljedeće tri minute Budućnost je ostvarila seriju 11-0 kojom je "prelomila" dvoboj na svoju stranu.

Sa 17 koševa Marko Ljubičić je bio prvi strijelac Cibone, dok je Goga Bitadze sa 24 ubačaja predvodio Budućnost.

Cibona je s omjerom pobjeda i poraza 9-13 sezonu okončala na sedmoj poziciji, dok je Budućnost sa 16-6 zauzela treće mjesto te će u polufinalu doigravanja igrati protiv hrvatskog prvaka Cedevite.

Zadar u dodatnim kvalifikacijama za ostanak u ABA ligi

Polufinalna serija koja se igra na dvije pobjede počinje u ponedjeljak 25. ožujka u Zagrebu.

Ranije u nedjelju Zadar je na gostovanju kod Igokee u Laktašima izgubio sa 82-100 (14-26, 25-35, 23-18, 20-21) pa će morati igrati dodatne kvalifikacije za ostanak u ABA ligi protiv drugoplasirane momčadi iz druge ABA lige. Zadar je sezonu okončao s omjerom pobjeda i poraza 7-15, a Igokea sa 8-14. Luka Žorić sa 23 i Luka Babić sa 15 koševa bili su najefikasniji kod Zadra, dok je Danilo Anđušić ubacio 29 za Igokeu.

Kvalifikacije za ostanak u regionalnom natjecanju Zadar će igrati krajem travnja i početkom svibnja. Prva utakmica u seriji na dvije pobjede igrat će se 27. travnja, druga 30. travnja, a eventualna treća 3. svibnja.