CIBONA PRVI FINALIST: / Zagrepčani pomeli Splićane kao od šale

Cibona u finalu doigravanja prvenstva Hrvatske

11.5.2019.
19:59
PIXSELL

Košarkaši Cibone plasirali su se u finale doigravanja prvenstva Hrvatske nakon što su u polufinalu sa 3-0 u pobjedama eliminirali Split. Cibona je u subotu pred svojim navijačima svladala Split sa 83-78 (39-41). U izjednačenoj utakmici gosti su imali najveću prednost tri i pol minute prije poluvremena, kada su vodili sa 12 koševa (39-27), ali je Cibona uspjela smanjiti na minus dva. Rezultatska neizvjesnost nastavila se do kraja utakmice, pa je 18 sekundi prije kraja susreta Split došao na dva koša zaostatka (76-78), ali onda su Roko Rogić i Filip Bundović iz slobodnih bacanja osigurali pobjedu Ciboni.

CEDEVITA I CIBONA POVELI: /

Prvaci srušili Zadar, Splićani potopljeni na Gripama

Kod Cibone najbolji je bio Filip Bundović sa 24 koša, a Marko Ljubičić ubacio je 13 poena. Momčad Splita predvodio je Pavle Marčinković sa 20 koševa. Cedevita, koja vodi sa 2-0 u pobjedama, večeras također ima prvu meč loptu, u gostima kod Zadra.