Cibona ne može ni protiv najlošije momčadi lige

Košarkaši Cibone upisali su šesti poraz u sklopu 13. kola regionalne ABA lige u gostima kod posljednje plasirane momčadi - slovenskog Heliosa.

23.12.2011.
21:34

Cibona je umalo stigla do velikog preokreta nakon što je šest minuta prije kraja zaostajala 10 koševa razlike. Međutim, Amerikanac Darnley Earl Gay bio je hladne glave u završnici utakmice kada je zadao konačan udarac Vukovima. Na poluvrijeme utakmice otišlo se s minimalnom prednošću domaće momčadi (40:39), nakon čega je uslijedila kobna četvrtina po Cibonu. Helios je treću dionicu utakmice dobio sa osam koševa razlike, te si je stvorio velikih devet koševa prednosti uoči posljednje četvrtine. Dvije minute prije kraja utakmice na semaforu je stajalo 74:68 za Helios kada su Vukovi u manje od 90 sekundi napravili seriju 8:1 i stigli do vodstva (76:75) 30-ak sekundi prije kraja susreta. Slovenska momčad pozvala je time-out nakon kojeg je uslijedio ključan koš Amerikanca Guya. Davor Kus nakon toga nije uspio zabiti za pobjedu u posljednjim sekundama utakmice. Spomenuti Amerikanac Guy bio je najraspoloženiji kod domaćina sa 26 ubačenih poena, četiri skoka i čak šest ukradenih lopti. Iako su trojica cibonaša bila raspoložena (Kus 19, Žižić 18, Barbour 17) Zagrepčani do pobjede ipak nisu uspjeli doći. Ovaj će poraz zasigurno teško pogoditi Cibonine ambicije u plasman na završni turnir s obzirom da je stigao od najlošije momčadi lige.