CEDEVITA SLAVILA USRED BEOGRADA: / Prvak Hrvatske ostvario devetu pobjedu ove sezone

Cedevitu su do pobjede predvodili Demetris Nichols sa 18 koševa, te Džanan Musa i Kevin Murphy sa po 12 koševa.

17.12.2017.
20:17
Slavko Midzor/PIXSELL

U susretu 12. kola regionalne košarkaške ABA lige Cedevita je na gostovanju u Beogradu pobijedila FMP 80-71 ostvarivši devetu pobjedu ove sezone.

Bila je to već treća pobjeda Cedevita protiv FMP-a ove sezone. Na uvodu u sezonu, u Superkupu u Baru, Cedevita je slavila 86-68, a u Zagrebu je u 1. kolu ABA lige bilo 74-67.

Cedevita je dobro ušla u utakmicu i nakon prve četvrtine imala je pet koševa prednosti (18-13). Na otvaranju druge dionice hrvatski prvak je poveo 21-13, no do poluvremena FMP je smanjio na samo koš minusa (32-33).

LUDI PREOKRET U ZAGREBAČKOM DERBIJU: Slavlje Cedevite, Cibona ispustila veliku prednost u posljednjoj četvrtini

Na početku treće četvrtine domaćin je poveo 36-33, a dvije minute prije kraja dionice imao je i 44-41. Cedevita je potom serijom 8-0 okrenula rezultat i do kraja četvrtine povela 49-44. U posljednjoj četvrtini Cedevita je imala plus osam (58-50), a potom i 11 koševa razlike (65-54). Na koncu je završilo +9 (80-71).

Cedevitu su do pobjede predvodili Demetris Nichols sa 18 koševa, te Džanan Musa i Kevin Murphy sa po 12 koševa. Kod domaćina najefikasniji su bili Marko Jeremić sa 14, Stefan Lazarević sa 13, te Filip Čović sa 12 koševa.

Na ljestvici vodi Budućnost sa 22 boda, Cedevita ima bod manje, a treća je Crvena zvezda sa 20 bodova i utakmicom manje. Zadar je četvrti sa 18 bodova, dok je Cibona na 11. poziciji sa 15 bodova i susretom manje.