CEDEVITA RAZBILA ZVEZDU U DOMU SPORTOVA: / Pullen povukao kad je bilo najvažnije

Nova sjajna utakmica momčadi Slavena Rimca

26.1.2019.
19:03
PIXSELL

Košarkaši Cedevite u susretu su 17. kola regionalne ABA lige u Domu sportova svladali vodeću Crvenu zvezdu sa 84-68 (21-20, 28-13, 21-12, 14-23). Hrvatski je prvak time nanio prvi poraz Crvenoj zvezdi ove sezone u ABA ligi, a do nje je stigao sjajnom igrom u drugoj i trećoj četvrtini koje je dobio s kombiniranih 49-25.

Nakon izjednačene prve četvrtine, u kojoj je Cedevitu u rezultatskom priključku držao Pullen, u drugih 10 minuta je Cedevita iskoristila izlazak iz igre visokog centra Crvene zvezde Oja i do odmora izgradila prednost od 16 razlike.

Pullen najbolji

Prednost Cedevite nastavila je rasti i u nastavku sve do maksimalnih 29 razlike (77-48) u 33. minuti. Tada je došlo do velikog opuštanja u sastavu hrvatskog prvaka što je gostujući sastav iskoristio te u 38. minuti smanjio na samo 12 razlike (80-68) i na kraju učinio poraz podnošljivijim.

Jacob Pullen ubacio je 15 koševa za Cedevitu, Justin Cobbs je dodao 14, a Filip Krušlin 13, dok je Ognjen Dobrić sa 17 poena predvodio Crvenu zvezdu. S omjerom pobjeda i poraza 12-5 Cedevita je druga na ljestvici iza Crvene zvezde koja je uvjerljivo vodeća sa 16-1.