CEDEVITA NA KORAK OD OBRANE NASLOVA PRVAKA: / Zamrznuli Cibonu na -27

Već na poluvremenu bilo je ogromnih +22 razlike

31.5.2018.
22:15
Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Košarkaši Cedevite stigli su nadomak obrani naslova prvaka Hrvatske nakon što su u svojoj dvorani u trećoj utakmici slavili protiv Cibone s uvjerljivih 81-54 (22-15, 27-12, 15-15,17-12) te poveli s 2-1 u seriji na tri pobjede.

CEDEVITA UZVRATILA CIBONI: Energija Andrije Stipanovića pomogla prvaku, finalna serija nastavlja se u četvrtak

Treća utakmica bila je lišena ikakve dramatike jer je Cedevita dobila drugu četvrtinu s 27-12, te je već na poluvremenu bilo ogromnih +22 razlike (49-27). Dokraja je ta prednost narasla do +27 koševa prednosti za Cedevitu. Kod Cibone je šut za tricu bio katastrofalan, samo 3 od 17 pogođenih, a sve tri je pogodio Domagoj Bošnjak.

Kod domaćina su prednjačili Demetrius Nichols (12), Dženan Musa (12, po 5 asista i skokova), Ivan Ramljak (11) i Roko Leni Ukić (10). U redovima Cibone više od deset koševa postigli su samo Domagoj Bošnjak (15) i Luka Žorić (11, 6 skokova).

Četvrtoj utakmici 3. lipnja domaćin je Cibona, a eventualnoj petoj, 7. lipnja, Cedevita.