ČAROBNJAK BABO NIJE ZNAO PROMAŠITI: / Bogdanović postavio rekord kluba i razvalio u pobjedi Wizardsa

8.3.2017.
8:02
YouTube

Hrvatski košarkaški reprezentativac izjednačio je svoj rekordno visok učinak u poenima, ubacivši 29 u isto toliko odigranih minuta. Za tri poena je gađao 3-6, iz igre ukupno 5-9, a sa slobodnih bacanja bio nepogrešiv u svih 16 pokušaja, što predstavlja klupski rekord u broju pogođenih šuteva za jedan poen. Svemu je dodao i devet skokova. Ukupno su Wizardsi sa crte slobodnih bacanja uputili 53 šuta (pogodili 42), najviše među svim klubovima u ovoj sezoni, Sunsi su gađali 26-33.

Uz Bogdanovića su za prekid Phoenixovog niza od tri pobjede, njihovog najdužeg još od 2015., najzaslužniji bili John Wall (25, 14 asistencija) i Bradley Beal (27). Kod Sunsa, koji su nadoknadili -20 iz prvog poluvremena utakmice, bolji od ostalih bio je Eric Bledsoe s 30 ubačenih koševa.

"Odigrao sam u Europi mnogo čudnih utakmica, no ova je bila itekako čudna. Previše uspona i padova", prokomentirao je sve Bogdanović.

Uz ovu, u NBA ligi u noći na srijedu odigrane su još samo dvije utakmice. Dallas Mavericksi su kao domaćini svladali Los Angeles Lakerse 122-111 u dvoboju u kojem je Dirk Nowitzki postao tek šesti igrač u povijesti najjače košarkaške lige svijeta koji je u karijeri ubacio 30.000 poena. Nijemac je prvi igrač koji je do ovog učinka stigao, a da nije Amerikanac i tek treći koji je do brojke došao utrpajući sve te koševe samo za jedan klub. Preostala dvojica su Kobe Bryant (LA Lakers) i Karl Malone (Utah Jazz).

U nešto više od 24 minute, Nowitzki je ogled zaključio s 25 poena i jedanaest uhvaćenih lopti. Utakmica protiv Lakersa bila mu je 848. u NBA karijeri u kojoj je ubacio 20 ili više koševa, što mu je bilo dovoljno da uđe u iznimno društvo košarkaša koji su postigli više od 30.000 poena u karijeri. Nowitzki se sa sinoćnjim učinkom zaustavio na 30.005, a ispred njega na listi najboljih NBA strijelaca svih vremena su Kareem Abdul-Jabbar (38.387), Karl Malone (36.928), Kobe Bryant (33.643), Michael Jordan (32.292) i Wilt Chamberlain (31.419).

Ivica Zubac nije nastupio za poraženu momčad u kojoj je triple-double upisao Julius Randle s 13 poena, 18 skokova i 10 asistencija.

Uzbudljivo je bilo u ogledu Oklahoma City Warriorsa i Portland Trail Blazersa u kojem su, predvođeni Damianom Lillardom (22 poena, osam asistencija), do pobjede stigli gosti, a bilo je 126-121. Unatoč ludoj utakmici i učinku karijere Russella Westbroojka koji je za 36 odigranih minuta postigao 58 poena (šut 21-39) i imao devet asistencija...