BOJAN BOGDANOVIĆ ODIGRAO UTAKMICU SEZONE! / Vođa hrvatske reprezentacije uništio Hezonjin Orlando Magic

Dan nakon što je koš Miami Heata zatrpao sa 26 poena, hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović odigrao je novu napadački izvrsnu utakmicu za svoje Indiana Pacerse u NBA ligi.

21.11.2017.
8:22
Screenshot

Na gostovanju kod Orlando Magica (za koje Mario Hezonja nije ulazio u igru) Bogdanović je ponovno ubacio 26 poena, dodavši im sedam uhvaćenih i dvije osvojene lopte, a sve ponajviše zahvaljujući odličnom drugom poluvremenu utakmice u Amway Centru. Čak 24 od ukupnog broja svojih poena ubacio je Bogdanović u drugom dijelu od kojih je dobar dio stigao u 16-3 seriji Pacersa kojom su preuzeli vodstvo u trećoj četvrtini.

FANTASTIČNA VEČER BOGDANOVIĆA: /

Babo izrešetao Miami i vodio Pacerse do pobjede u utakmici sezone

Bogdanović i bivši igrač Magica Victor Oladipo blistali su u toj seriji sa 14 poena, kao i cijelom drugom poluvremenu u kojem su kombinirano ubacili 40 koševa. Bogdanović je kroz ogled imao odličnih 9-15 iz igre i sjajnih 5-7 za tricu, a svestrani Oladipo u pobjedu pred navijačima koji su ga nekad voljeli je ugradio 29 poena, devet skokova, pet asistencija i čak sedam osvojenih lopti.

Bila je ovo četvrta uzastopna pobjeda Indiane koja s omjerom 10-8 drži osmo mjesto Istočne konferencije.

Sedmi su igrači Philadelphia 76ersa koji imaju pobjedu manje i poraz manje, a koji su u noći na utorak svladali Utah Jazz rezultatom 107-86. Dario Šarić je bio dio startne petorke domaće momčadi kojoj je do pobjede pomogao doći s pet poena i sedam skokova. Gađao je 2-5 iz igre za sastav predvođen učinkom Bena Simmonsa (27 koševa, deset skokova).

Ante Žižić nije dobio priliku u uvjerljivoj i lako ostvarenoj pobjedi Cleveland Cavaliersa protiv Detroit Pistonsa. Vjerojatno najveći favoriti Istoka slavili su 116-88 na gostovanju u ogledu u kojem je 16 od svojih ukupno 18 poena u prvoj četvrtini ubacio LeBron James (uz osam asistencija).

Boston Celticsi i dalje ne pokazuju znakove umora, premda je njihova šesnaesta uzastopna pobjeda, ostvarena protiv Dallas Mavericksa, omjerom najslabije momčadi NBA lige, stigla tek nakon produžetka. Uz nevjerojatnih 47 poena Kyriea Irvinga, od čega deset u dodatnom vremenu, završilo je 110-102.