BJELORUSIJA SRUŠILA AKTUALNE EUROPSKE PRVAKE: / Pogledajte dramatičnu završnicu u Minsku

Slovenci su izgubili u Minsku u dramatičnoj završnici

26.2.2018.
23:23
Sanjin Strukic/PIXSELL

Slovenija je upisala drugi poraz u kvalifikacijama za Svjetsko košarkaško prvenstvo. Aktualni prvak Europe poražen je kod Bjelorusije 92:93. U studenom prošle godine Slovenci su pobijedili iste protivnike 87:74, ali danas je rezultat bio drugačiji u Minsku.

Bjelorusi su vodili na poluvremenu 47:46, a u posljednjoj četvrtini gledatelji su mogli uživati u pravoj drami. Klemen Prepelič imao je četiri sekunde prije kraja dva bacanja za izjednačenje, ali promašio je drugo i Bjelorusi su sigurno priveli utakmicu kraju.

Saddler je s 25 poena predvodio pobjednike, Salash je dodao 20. Kod Slovenije, najefikasniji je bio Jaka Blažič s 27 poena. Prepelič se zaustavio na 17, a Rebec je dodao 14 koševa.

Na ljestvici Skupine A vodeća je Španjolska s osam bodova, druga je Slovenija sa šest. Crna Gora i Bjelorusija imaju omjer 1-3.