AUSTRALSKI HRVAT POLUDIO NAKON PORAZA U POLUFINALU: / Divljao je i urlao: 'Ovo je je*ena sramota'

Ovu utakmicu posebno je teško podnio australski Hrvat Andrew Bogut

13.9.2019.
13:40

Španjolski košarkaši igrat će u finalu Svjetskog prvenstva nakon što su u polufinalu u Pekingu nakon dva produžetka svladali Australiju s 95-88 (22-21, 10-16, 19-18, 20-16; 9-9, 15-8). U drugom polufinalu u 14 sati igraju Francuska i Argentina. Španjolci su prvi finalisti SP-a nakon što su u dramatičnoj utakmici nakon dva produžetka i 50 minuta velike borbe slavili protiv Australije.

Australci su u svom prvom polufinalu SP-a u povijesti izgledali jako dobro, vodili su veliku većinu utakmice, ali u završnicama regularnog dijela i prvog produžetka nisu iskoristili napade za pobjedu. Španjolci su nakon prve četvrtine prvi puta poveli tek devet sekundi prije kraja, a utakmici su dobili na iskustvo i činjenicu da su promašili svega jedno slobodno bacanje.

Profimedia, AFP

Bogut poludio

Ovu utakmicu posebno je teško podnio australski Hrvat Andrew Bogut, koji je sudjelovao u omanjem incidentu na utakmici. U jednom su trenutku kada je Australija imala poen prednosti suci dosudili njegov prekršaj nad Gasolom, a prekršaja dakako nije bilo. Tada su svi Australci skočili, a Bogut je napao suce i došao do zapisničkog stola kako bi im poručio da su plaćenici.

Nakon utakmice još je u mix-zoni urlao: "Ovo je je*ena sramota".