BOŽO STARČEVIĆ VLADAR ZAGREB OPEN GRAND PRIXA: / Hrvatski olimpijac peti put zaredom osvojio zlato

Božo Starčević peti put u nizu pobijedio na Zagreb Open Grand Prixu

10.2.2019.
21:46
Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatski olimpijac Božo Starčević peti put u nizu je pobijedio na Zagreb Open Grand Prixu, hrvačkom turniru grčko-rimskim načinom koji je ovoga vikenda održan u dvorani 2 zagrebačkog Doma sportova.

Starčević je u finalu kategorije do 77 kilograma na krilima fantastične zagrebačke publike u napetom meču i tijesnoj borbi pobijedio Turčina Yunusa Emre Basara rezultatom 2 -1.

U jutarnjem dijelu turnira brončane medalje osvojili su Ivan Lizatović u kategoriji do 60 kg, te Karlo Kodrić u kategoriji do 82. kg.

UWW Grand Prix Zagreb Open 2019. Božo Starčević osvojio je zlatnu medalju u kategoriji 77kg 10.02.2019., Zagreb, Dom sportova, Dvorana II - UWW Grand Prix Ranking Series Zagreb Open 2019. medjunarodni turnir u hrvanju grcko-rimskim stilom. Finalna borba u kategoriji 77kg, Bozo Starcevic, Hrvatska - Yunus Emre Basar, Turska. Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Lizatović je svladao Korejca Seunghaka Kima rezultatom 4-3, dok je Kodrić slavio je protiv Gruzijca Aivenga Rikadzea, koji je predao meč.

Nažalost, Danijel Janečić koji je hrvao u kategoriji do 67 kg, ozlijedio se tijekom meča s Talijanom Ignaziom Sanfilippom, u kojem je vodio 4-0, zbog čega je bio prisiljen predati meč. U kategoriji do 130 kg, naš Marko Koščević izgubio je od Bugara Miloslava Yurieva Metodieva rezultatom 1-5.