Ove tri žene ušle su u povijest Olimpijskih igara!

Boks je dobio prve tri olimpijske pobjednice u povijesti!

9.8.2012.
20:36

U povijest olimpizma kao prva boksačica s osvojenom zlatnom olimpijskom medaljom ušla je Britanka Nicola Adams u muha (-51kg) kategoriji. U finalu je Kineskinju Ren Cancan pobijedila 16-7.

Brončane su medalje pripale obadvjema poraženim polufinalistkinjama, Amerikanki Marlen Esparzi i Indijki Chungneijang Mery Kom Hmangte.

Irkinja Katie Taylor, aktualna svjetska prvakinja, slavila je u finalu borbe u lakoj (-60kg) kategoriji pobijedivši u finalu Ruskinju Sofiju Očigavu 10-8. Prva je to uopće zlatna olimpijska medalja za Irsku od Igara u Atlanti 1996. godine. Bronce su otišle u Tadžikistan (Mavzuna Čorijeva) i Brazil (Adriana Araujo).

Na koncu, zlato u srednjoj kategoriji (-75kg) otišlo je tek 17-godišnjoj Amerikanki Claressi Shields, koja je u finalu pobijedila Ruskinju Nadeždu Torlopovu 19-12.

S broncama se kući vraćaju Kazahstanka Marina Voljnova i Kineskinja Lin Jinzi.

kategorija do 75kg (srednja): Shields (SAD) – Torlopova (Rus) 19-12 kategorija do 60kg (laka): Taylor (Irs) – Očigava (Rus) 10-8 kategorija do 51kg (muha): Adams (VBr) – Ren (Kin) 16-7