KLANJA MU SE CIJELI SVIJET: / Messi je čudesnom statistikom 'uništio' Celtic, ali i Realove napadače

Barcelona je u 5. kolu Lige prvaka pobijedila Celtic s 2:0, a oba pogotka na gostovanju u Glasgowu zabio je - Lionel Messi. Prvo je u 24. minuti iskoristio Neymarovu asistenciju, da bi u 56.

23.11.2016.
22:31

Ivan Rakitić je odigrao cijeli dvoboj za Barcu, baš kao i Jozo Šimunović za domaći sastav.

Ovom pobjedom i remijem Manchester Cityja kod Borussije Mönchengladbach, Barcelona je osigurala prvo mjesto u skupini, ima 12 bodova, City 8, Borussia 5 i Celtic 2.

MOURINHO JE BIO BRUTALNO ISKREN: /

'On pripada Barceloni, Barcelona pripada njemu'

Uglavnom, Messi je u Celtic Parku još malo popravio fascinantne brojke u Barceloninom dresu. Ove sezone zabio je već devet golova u Ligi prvaka, četiri više od bilo kojeg drugog igrača. Realovce će posebno zaboljeti što je Messi zabio više golova nego sva njihova četiri napadača, zajedno. Ronaldo, Benzema, Bale i Morata zabili su svaki po dva gola...

Ronaldo se može utješiti činjenicom da je još uvijek najbolji strijelac Lige prvaka s 95 golova. No, Messi mu je opasno blizu, ima samo tri pogotka manje.

Statistika će reći da je iz deset udaraca u okvir gola zabio devet golova. To je preciznost kakvu bi poželjeli i na izvođenju slobodnih bacanja u košarci.

Kad bi se gledao učinak u cijeloj 2016. godini, Messi ima već 53 gola i 31 asistenciju. Precizni statističari izračunali su da je Messi u karijeri, u ukupno 662 nastupa sudjelovao u ukupno 750 golova (528 golova i 222 asistencije). Uistinu čudesno...

Golčina Rafaela

U utakmici na Borussia Parku protiv Manchester Cityja poveli su domaćini u 23. minuti pogotkom Rafaela, koji je snažnim udarcem doveo domaćina u vodstvo Na konačnih 1:1 izjednačio David Silva u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Sjajno je Brazilac iskoristio dodavanje Kevina de Bruynea, nije mu bilo teško iz blizine zatresni mrežu vratara Sommera.

U 50. minuti domaćin je ostao s igračem manje nakon što je pocrvenio kapetan Lars Stindl. Vrlo brzo na hlađenju mu se pridružio i veznjak Cityja Fernandinho.