KK: / Pobede Španije i Italije (VIDEO)

Svetski šampion pobedio Urugvaj, dok je Italija bila bolja od Meksika

17.6.2013.
12:19

U prvom meču B grupe Kupa konfederacija aktuelni svetski i evropski šampion Španija savladala je Urugvaj sa 2:1 (2:0), dok je u A grupi Italija nadigrala Meksiko takođe sa 2:1 (1:1).

http://videa.hu/player?v=DLIjK4Xdf4oy6XpN "Furija" je zahvaljujući odličnoj igri, pre svega u prvom poluvremenu, nadigrala Urugvajce koji su potpuno razočarali na svom premijernom meču na Kupu konfederacija.

Strelci za Španiju bili su Pedro i Soldado, a za Urugvaj počasni gol je postigao Luis Suarez.

http://videa.hu/player?v=opIqajRC8xyNFSS1 U meču koji je odigran ranije Italijani su morali dosta da se pomuče da savladaju neugodne Meksikance.

Gol prednosti za "azure" doneo je Pirlo iz slobodnog udarca u 27. minutu, i tako na najbolji način proslavio jubilarni 100. meč u nacionalnom timu.

Na 1:1 izjednačio je napadač Junajteda Ćićarito Hernandez sa "bele tačke" pred kraj prvog poluvremena. Ipak, gol odluke i pobedu Italiji doneo je Mario Baloteli u 78. minutu.

U drugom kolu A grupe sastaće se Brazil i Meksiko, odnosno Italija i Japan, a oba susreta su na programu u sredu.