KALINIĆ I BADELJ NA KOLJENIMA: / Hrvatski stručnjak očitao lekciju Fiorentini

U nastavku prekinutog susreta 3. kola talijanskog nogometnog prvenstva Genoa je na stadionu Luigi Ferraris pred 25,000 gledatelja pobijedila Fiorentinu 1-0.

15.12.2016.
21:36
AFP, FILIPPO MONTEFORTE

Utakmica je prvotno igrana 11. rujna, međutim zbog jakog pljuska je prekinuta u 27. minuti, a nastavak je uslijedio tri mjeseca kasnije.

Pobjedu Genoi, koju vodu hrvatski stručnjak Ivan Jurić, donio je Darko Lazović u 37. minuti, točnije u desetoj minuti nastavka. Gosti su najbliže izjednačenju bili u 59. minuti kada je Mauro Zarate uzdrmao vratnicu sa više od 20 metara.

Za Fiorentinu je cijeli susret odigrao MilanBadelj, dok je NikolaKalinić ušao u igru u 53. minuti umjesto HrvojaMilića.

Ovom pobjedom Genoa je skočila na deseto mjesto sa 23 boda, dok je Fiorentina ostala na sedmom mjestu sa 26 bodova. U vodstvu je Juventus sa 39 bodova ispred Rome (35) i Milana (32).