KAKVA NOĆ: / Šarić briljirao u pobjedi Sixersa, Rudež odličan u slavlju Orlanda

Philadelphia '76ersi došli su do druge pobjede u sezoni, a Dario Šarić ostvario je drugi "double-double" učinak u NBA karijeri.

17.11.2016.
8:52

Bila je to jedna od najboljih utakmica za hrvatskog "rookieja", koji je dvostruko-dvostruko učinak (14+12) imao i protiv Indiane prije tjedan dana.

U momčadi domaćina nije bilo najboljeg igrača Joela Embiida, a priliku je sjajno iskoristio Jahill Okafor koji je s 19 poena bio najučinkovitiji u Sixersima. Ersan Ilyasova dodao je 16, Nik Stauskas 15 poena. John Wall je za Washington ubacio 27.

Rudež 11, Hezonja nije ulazio u igru

Do pobjede na domaćem terenu stigao je i Orlando Magic, koji je s 89:82 bio bolji od New Orleans Pelicansa. Svoju najbolju ovosezonsku utakmicu za momčad s Floride odigrao je Damjan Rudež koji je bio vrlo učinkovit, u 15 minuta na terenu ubacio je 11 poena (ukupni šut 4-5, trice 3-4) i imao tri skoka.

Mario Hezonja nije ni ulazio u igru. Trener Frank Vogel ove sezone davao je sve manje minuta hrvatskom reprezentativcu, a sad ga je ostavio na klupi, a veću priliku dao Rudežu.

Po 16 poena ubacili su Evan Fournier i Serge Ibaka (uz 8 skokova), dok je crnogorski centar Nikola Vučević bio na double-double s 10 poena i 14 skokova, a dodao je i tri blokade. Za Pelicanse, za koje nije igrao najbolji igrač Anthony Davis, najviše je ubacio je Terrence Jones, 26 poena uz devet skokova.

Benderu dvije minute

Sinoć je od hrvatskih košarkaša nastupio i Dragan Bender, koji je zaigrao tek dvije minute i upisao jednu asistenciju u porazu Phoenixa protiv Denvera 104:120. S 28 poena i 11 skokova odličan je bio Wilson Chandler za Nuggetse, dok je kod Sunsa 32 poena postigao Brandon Knight, a Devin Booker dodao 23.

Ludo u Torontu

"Ludu" utakmicu odigrali su u Torontu domaći Raptorsi protiv Golden Statea. Završilo je pobjedom gostiju 127:121. S jedne strane Steph Curry ubacio je 35, Kevin Durant 30, dok je za domaćina DeMar DeRozan zabio 34, a Kyle Lowry dodao je 24 poena.

Rezultati:

Philadelphia - Washington 109:102 Orlando - New Orleans 89:82 Indiana - Cleveland 103:93 Boston - Dallas 90:83 NY Knicks - Detroit 105:102 ATlanta - Milwaukee 107:100 Oklahoma City - Houston 105:103 Toronto - Golden State 121:127 Denver - Phoenix 120:104 LA Clippers - Memphis 107:111 Sacramento - San Antonio 105:110