KAKVA DRAMA U HAMBURGU: / Na rođendan zabio prvi i jedini gol u sezoni i spasio HSV u posljednim minutama

Odigrano je posljednje, 34. kolo Bundeslige u kojemu su razriješenje i zadnje dvojbe u sezoni.

20.5.2017.
17:32

Zapravo je Borussiji, s obzirom na rezultat iz Hoffenheima, bio dovoljan i remi, ali je Pierre-EmerickAubameyang golom iz jedanaesteraca u 89. minuti potvrdio 3. mjesto.

Aubameyang pretekao Lewandowskog na ljestvici strijelaca

Zabio je na ovoj utakmici dva gola, ukupno 31 ove sezone i na vrhu ljestvice strijelaca preskočio Roberta Lewandowskog iz Bayerna koji je ostao na 30 golova.

Oproštaj legendi Lahma i Alonsa

Još prije posljednjeg kola, znalo se da je Bayern osigurao naslov prvaka, RB Leipzig drugo mjesto, a da iz lige ispadaju Darmstadt i Ingolstadt. U pobjedi 4:1 Bavaraca protiv Freiburga, Lewandowski koji je odigrao svih 90 minuta, nije se upisao u strijelce, zabili su Robben (4.), Vidal (73.), Ribery (90+1) i Kimmich (90+4), dok je za godste strijelac bio Petersen (76.).

Bila je ovo oproštajna utakmica za dva Bayernova igrača koji završavaju karijeru, to su Philipp Lahm i Xabi Alonso.

Drama u Hamburgu

Velika drama vodial se na začelju, gdje su u izravnom dvoboju tko će ostati u ligi, a tko mora u dodatne kvalifikacije, odlučivali HSV i Wolfsburg. Momčad iz "vučjeg grada" stigla je u Hamburg s dva boda prednosti, povela 1:0 (Knoche, 23.), ali je HSV, kojemu je u ovoj utakmici trebala isključivo pobjeda uspio preokrenuti. Prvo je Kostić zabio u 32. minuti za izjednačenje, da bi u 88. za vrijednih 2:1 pogodio Luca Waldschmidt.

Ubacio je s lijeve strane Kostić, a Waldschmidt nadvisio svog čuvara u skoku i glavom zabio za pobjedu.

Da drama na Imtech Areni bude još veća, trener HSV-a uveo je tog igrača samo dvije minute ranije. Bio mu je to prvi i jedini gol u sezoni, zabio ga je točno na 21. rođendan!

HSV, koji je jedini budesligaš koji nikad nije ispao iz tog natjecanja, tako je očuvao prvoligaški status.

Tako je Wolfsburg pao na 16. mjesto i mora u dodatno razigravanje za očuvanje prvoligaškog statusa.

PRIJE DVIJE GODINE SPAŠAVAO IH JE OLIĆ: /

Navijači HSV-a napravili spektakl uoči najvažnije utakmice sezone

Kovačev Eintracht remizirao

Eintracht koji vodi Niko Kovač remizirao je protiv RB Leipziga. Obje momčadi bile su lišene rezultatskih briga, Eintracht nije mogao u Europu ni ispasti, dok je Leipzid osigurao 2. mjesto i ligu prvaka. Kovač je čuvao igrače za finale Kupa, a Ante Rebić nije bio ni na klupi. Gosti su vodili 2:0, ali je Eintract izjednačio na 2:2. Prvi je pogodak za 0:1 postigao Sabitzer u 25. minuti, a u 56. Poulsen je povisio na 0:2. Vallejo je smanjio u 83., a Blum u 90. donio bod domaćinu.

Köln u Europa ligi

Köln je pobjedom 2-0 nad Mainzom izborio mjesto u Europa ligi, za koju će se Hertha morati kvalificirati nakon uvjerljivog domaćeg 2-6 poraza od Bayera.

Rezultati 34. kola:

Bayern - Freiburg 4-1 (Robben 4, Vidal 73, Ribery 90+1, Kimmich 90+5 / Petersen 76)

Borussia D. - Werder 4-3 (Reus 32, 75-11m, Aubameyang 42, 89-11m / Junuzović 7, Bartels 46, Kruse 68)

Köln - Mainz 2-0 (Hector 43, Osako 87)

Eintracht - RB Leipzig 2-2 (Vallejo 83, Blum 90 / Sabitzer 25, Poulsen 56)

HSV - Wolfsburg 2-1 (Kostić 32, Waldschmidt 88 / Knoche 23)

Hertha - Bayer L. 2-6 (Weiser 71, Allagui 85-11m / Chicharito 5, Havertz 31, 45+1, Kiessling 64-11m, Aranguiz 81-11m, Pohjanpalo 90)

Hoffenheim - Augsburg 0-0

Ingolstadt - Schalke 1-1 (Gross 40-11m / Avdijaj 2)

Borussia M. - Darmstadt 2-2 (Hazard 50, Raffael 65 / Schipplock 62, Heller 90)