JURE ZA JORDANOVIM BULLSIMA: / Gazde NBA lige sredili i Oklahomu

Košarkaši Golden State Warriorsa i 41. utakmicu kod kuće ne znaju za poraz, iako su sinoć igrali protiv Oklahome, treće najjače momčadi Zapadne konferencije.

7.2.2016.
9:11

Sad su na omjeru 46-4 i dobrom putu nadmašiti rekordnu sezonu Bullsa (72-10), kao i njihovu seriju od 44 pobjede na domaćem terenu.

Gostima nije bilo dovoljno ni 40 poena i 17 skokova Kevina Duranta te 27+12 Russella Westbrooka. S druge strane, Steph Curry ubacio je 26, Harrison Barnes 19, Klay Thompson dodao je 18 poena.

Curry riješio završnicu

Tri minute prije kraja bilo je 104:104, a onda je Curry ubacio šest poena i dva puta asistirao suigračima za drugi najdulji niz pobjeda na domaćem terenu nakon Chichago Bullsa.

"Bila je ovo prava play-off utakmica, po atmosferi, adrenalinu, svemu. Bio je pravi gušt igrati", kazao je Curry nakon dvoboja.

Durant protiv budućih suigrača?

Durant je promašio tricu za vodstvo Oklahome u zadnjoj četvrtini, a nakon utakmice je poručio:

"Ne bojimo se nikoga. Nitko u svlačionici se nije prepao. Ako želimo do titule, sa svima moramo igrati", izjavio je najbolji igrač Oklahome za kojega se šuška kako bi sljedeće sezone mogao navući upravo dres Golden Statea.

Bogdanović devet poena

Sinoć su u akciji bila dvojica hrvatskih košarkaša, Bojan Bogdanović i Damjan Rudež. Bogdanovićevi Netsi su u derbiju začelja Istočne konferencije uspjeli izgubiti od najlošije momčadi lige, Philadelphije '76-ersa 98:103. Bila je to tek osma pobjeda Sixersa koji imaju čak 43 poraza.

Bogdanović nije uspio ponoviti izdanje kao protiv Clippersa, kad je zabio 23 poena, Ovaj put bio je znatno skromniji i postigao devet poena (šut 3-8) za 23 minute u igri.

Za Netse najviše su ubacili Thaddeus Young (22) i Brook Lopez (17).

Kod Sixersa, najbolji su bili Jahill Okafor s 22 i Nerlens Noel s 18 poena.

Minnesota bolja od Chichaga

Timberwolvesi su nadjačali Bullse, ali se Damjan Rudež nije upisao u strijelce, iako je proveo 13 minuta i 39 sekundi u igri. Za to vrijeme imao je dva pokušaja za tricu. Najveći kandidat za "rookieja" godine, Karl-Anthony Towns ubacio je 26 poena i imao 17 skokova. Dieng je dodao 24 poena, a Andrew Wiggins 21.

Pau Gasol bio je najefikasniji kod gostiju s 25 poena.

Rezultati:

Houston - Portland 79:96 Charlotte - Washington 108:104 Indiana - Detroit 112:104 Cleveland - New Orleans 99:84 Philadelphia - Brooklyn 103:98 Memphis - Dallas 110:114 Minnesota - Chichago 112:105 San Antonio - LA Lakers 106:102 Phoenix - Utah 89:98 Golden State - Oklahoma City 116:108