JUG SILOVITO KRENUO PO NASLOV: / Dubrovčani razbili Mladost u prvoj finalnoj utakmici

Druga utakmica se igra u Zagrebu 19. svibnja, a treća u Dubrovniku 22. svibnja.

16.5.2018.
20:11
Grgo Jelavic/PIIXSELL

Vaterpolisti Juga CO slavili su u prvoj finalnoj utakmici prvenstva Hrvatske protiv zagrebačke Mladosti u Dubrovniku s 14-5 (3-0, 4-1, 3-2, 4-2) i u finalnoj seriji na tri pobjede poveli s 1-0.

Jug je u prvom dvoboju na svom plivalištu u Gružu potvrdio dominaciju, a susret je praktički bio odlučen već u drugoj četvrtini kada su Dubrovčani poveli s 7-0. Prvi gol zagrebačka momčad zabila je tek tri minute prije kraja druge četvrtine.

Kod Juga su prednjačili Marko Ivanković, Maro Joković i Javi Garcia s po tri gola, a kod Mladosti su Lovre Miloš i Andrija Bašić zabili po dva pogotka.

Mladost je prvakom zadnji puta bila 2008., a već tri i pol godine nisu slavili protiv Juga.