JUG POMEO MLADOST U FINALU DOIGRAVANJA: / Joković doveo Dubrovčane do 15. naslova prvaka Hrvatske

Dubrovački klub uvjerljiv protiv Zagrepčana

19.5.2019.
17:34
Luka Stanzl/PIXSELL

Vaterpolisti Juga CO osvojili su 15. naslov prvaka Hrvatske, a četvrti zaredom svladavši u finalu doigravanja zagrebačku Mladost sa 3-0 u pobjedama, u trećoj utakmici igranoj u nedjelju na bazenu uz Savu bilo je 14-11 (4-3, 2-4, 5-3, 3-1) za Jug CO.

Joković presudio

Iako su Dubrovčani bolje otvorili utakmicu, Mladost je u trećoj četvrti ni uspjela povesti s dva gola prednosti (8-6), ali nije uspjela tu prednost i zadržati. Možda i ključni pogodak na utakmici postigao je Maro Joković koji je u posljednjoj sekundi treće dionice pogodio za vodstvo Juga 11-10. Papanastasiou je 5:43 minute prije kraja pogodio za 12-10, a Fatović minutu potom za 13-10 i pitanje pobjednika je bilo riješeno.

Hrvoje Benić i Maro Joković su sa po tri gola bili najefikasniji kod Juga CO, a Lovre Miloš i Antonio Petković su postigli po tri pogotka za Mladost.