JEDVAJEV AUGSBURG STIGAO DO VRIJEDNE POBJEDE: / Ovime su prekinuli jedan stvarno neugodan niz

Sada je Augsburg je s 30 bodova skočio na 13. mjesto, dok je Schalke sa 37 bodova ostao na 8. poziciji

24.5.2020.
15:53
Martin Meissner / AFP / Profimedia

Nogometaši Augsburga ostvarili su vrijednu 3-0 pobjedu na gostovanju kod Schalkea u Gelsenkirchenu u prvoj nedjeljnoj utakmici 27. kola njemačke Bundeslige.

PERIŠIĆU SAT VREMENA U VAŽNOJ POBJEDI BAYERNA: /

Bavarci golijadom u Munchenu ponovno povećali prednost nad Borussijom

Trijumfom u Auf Schalke Areni gosti su prekinuli niz od šest utakmica bez pobjede u njemačkom prvenstvu, dok je nastavljena agonija domaće momčadi, koja već devetu utakmicu u Bundesligi ne zna za pobjedu.

Uvjerljiv tijumf

Augsburg je poveo već u 6. minuti sjajnim pogotkom Lowena iz slobodnog udarca s više od 25 metara. U završnici utakmice napadači Augsburga iskoristili su pogreške u obrani domaće momčadi. Prvo je u 76. minuti 23-godišnji Noah-Joel Sarenren-Bazee postigao svoj prvi bundesligaški pogodak za 2-0, da bi u prvoj minuti sučevog dodatka Venezuelanac Sergio Cordova postavio konačnih 3-0.

Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj odigrao je cijelu utakmicu na središnjem braniču u pobjedničkoj momčadi.

Borba za titulu

Augsburg je s 30 bodova skočio na 13. mjesto, dok je Schalke sa 37 bodova ostao na 8. poziciji.

Vodeći Bayern ima 61 bod, četiri više od drugoplasirane Borussije Dortmund. Treći je Bayer Leverkusen sa 53 boda, a četvrta Borussia Moenchengladbach sa 52.

U nedjelju su na rasporedu preostale dvije utakmice 27. kola u kojima se sastaju: Mainz - RB Leipzig (15.30 sati) i Koeln - Fortuna (18.30).