JAR ŠOKIRAO EGIPĆANE: / Salah i društvo na koljenima, domaćinima se ovo nije dogodilo 45 godina

U ranije odigranom susretu nogometaši Nigerije plasirali su se u četvrtfinale

6.7.2019.
23:28

Nogometaši Južne Afrike priredili su veliko iznenađenje u osmini finala Afričkog kupa nacija. Pogotkom veznjaka Thembinkosija Lorcha u 85. minuti srušili su domaćina, Egipat i izborili četvrtfinalni susret s Nigerijoim.

Egipat je pet puta u povijesti bio domaćin AFN i samo su dva puta izgubili u nokaut fazi natjecanja tijekom tih turnira. Prvi put 1974. od Zaira i sada.

Prije četvrtfinala nisu bili eliminirani od 2004. i ovo je katastrofa za njih.

Utakmica puna preokreta

U ranije odigranom susretu nogometaši Nigerije plasirali su se u četvrtfinale Afričkog prvenstva nakon što su u subotu u osmini finala u Aleksandriji svladali branitelje naslova Kamerun sa 3-2, a junak susreta bio je bivši napadač Watforda Odion Ighalo. U utakmici punoj preokreta povela je Nigerija golom Odiona Ighala u 19. minuti. No, pred kraj prvog poluvremena uslijedio je preokret i Kamerun dolazi u vodstvo 2-1, a strijelci su bili Stéphane Bahoken (42) i Clinton N'Jie (44).

Odion Ighalo ponovno je strijelac u 64. minuti za poravnanje 2-2, a u 66. Ighalo je asistirao Alexu Iwobiju za pobjedu Nigerije 3-2.