JAKO BOLAN BOLAN PORAZ: / Cibona se nije dobro provela u Beogradu kod Partizana

Zagrebački klub poražen je s gotovo 40 koševa razlike

15.12.2019.
22:18
Srdjan Ilic/PIXSELL

Košarkaši Cibone doživjeli su uvjerljiv poraz u utakmici 11. kola ABA lige u kojoj su u Beogradu pobijeđeni od Partizana sa 102-66 (26-22, 23-16, 30-15, 23-13).

Zagrepčani su uspjeli držati korak s Partizanom u prvoj četvrtini, u kojoj su u 7. minuti vodili sa 22-17, da bi Beograđani u posljednje tri minute prvog dijela serijom 9-0 usmjerili utakmicu. Partizan je na poluvrijeme otišao s 11 koševa prednosti (49-38), a u prvih šest minuta treće četvrtine napravio 17-3 i prelomio utakmicu koju je na kraju završio s najvećih, 36 koševa razlike.

U Ciboni je samo Shane Gibson imao dvoznamenkasti učinak sa 18 koševa, a devet je ubacio Roko Prkačin. Sedmoricu strijelaca Partizana sa dvoznamenkastim brojem koševa predvodili su Marcus Paige sa 15 i Rashawan Thomas sa 14 poena.

Veliko slavlje Zadra

U ranijem terminu Zadar je došao do druge ovosezonske pobjede svladavši u dvorani Krešimira Ćosića favoriziranu beigradsku Crvenu zvezdu sa 78-76.

Cibona je s učinkom 4-7 na devetom mjestu, a Zadar sa 2-9 u skupini momčadi s Igokeom i Megom koje su se poredale od 10. do 12. mjesta. Budućnost je vodeća sa 9-2, a mjesta među prve četiri momčadi koje će se plasirati u doigravanje s učinkom 8-3 još drže Partizan, Cedevita Olimpija i Primorska.

U 12. kolu Cibona će u nedjelju, 22. prosinca, od 18 sati, gostovati kod Mornara u Baru, a istog dana će od 20 sati Zadar ugostiti vodeću Budućnost.