IZVUKLI SE U PRODUŽETKU: / Warriorsima treba još pet pobjeda do rekorda

Golden State Warriorsi "preživjeli su" gostovanje u Salt Lake Cityju, iako im je za pobjedu 103:96 trebao produžetak.

31.3.2016.
8:45
NBA, EZRA SHAW

Do rekorda im treba još pet pobjeda u preostalih sedam utakmica osnovnog dijela sezone.

Curry 31, Thompson donio produžetak

Steph Curry ubacio je 31 poen (trice 5-10), od toga šest za redom u produžetku koji je tricom 15 sekundi prije kraja osigurao Klay Thompson (18 poena, trice 3-8).

Kod domaćina, Gordon Hayward je ubacio 21 poen, Rodney Hood je dodao 20.

Randle za pobjedu Lakersa

Produžetak se igrao i u Staples Centru gdje su domaći LA Lakersi svladali Miami 102:100. Pobjedu domaćinu donio je 'rookie' Julius Randle pogodivši 1,9 sekundi prije isteka produžetka. Jordan Clarkson zabio je šest od svojih 26 poena u produžetku za Lakerse koji su bili na rubu novog razočaranja, ali je Joe Johnson na isteku 48. minute promašio šut za pobjedu.

Kod Miamija, najbolji je bio Dwyane Wade s 26 poena i 10 skokova.

Odličnu igru pružio je i D'Angelo Russell, zabio 16 poena, od toga šest u produžetku, ali je dočekan zvižducima Staples Centra. Russell je na Snapchatu objavio snimku svog suigrača Nicka Younga i izazao bijes svlačionice i navijača. Young se svom suigraču povjerio kako je prevario zaručnicu, australsku pjevačicu Iggy Azaleu, s drugom djevojkom. No, sve je objavljeno na društvenoj mreži, što je uzdrmalo Lakerse. Izdaja suigrača je nešto što se teško oprašta u NBA svijetu.

Oglasila se i prevarena Iggy, ironično poručivši Russellu: "Hvala ti, brate."

Rudež zabio osam

Damjan Rudež odigrao je posljednih 6:19 minuta za Minnesotu i postigao osam poena u porazu Timberwolvesa protiv LA Clippersa 79:99. Sjajnu utakmicu odigrao je razigravač gostiju Chris Paul s 20 poena, 8 skokova i 16 asistencija.

Rezultati:

Toronto - Atlanta 105:97 Memphis - Denver 105:109 Milwaukee - Phoenix 105:94 Minnesota - LA Clippers 79:99 (Damjan Rudež igrao je posljednjih 6:19 minuta za Minnesotu i postigao 8 koševa, šut za dva 1-1, trica 2-3) Dallas - NY Knicks 91:89 San Antonio - New Orleans 100:92 Utah - Golden State 96:103 Sacramento - Washington 120:111 LA Lakers - Miami 102:100