IRSKI KLUB POSTAVIO REKORD EUROPSKE LIGE: / Ali možda je baš zbog njega i uvjerljivo izgubio

Arsenal je dominirao tijekom cijele utakmice, uputio 25 udaraca, od čega je šest išlo u okvir gola

30.10.2020.
12:09

Nogometaši londonskog Arsenala u četvrtak su u kombiniranom sastavu bez većih problema pobijedili irski Dundalk (3:0) i preuzeli vodstvo u skupini B.

[FOTO] CSKA - DINAMO 0:0: /

Hrvatski prvak preživio Moskvu; I dalje je neporažen u skupini, ali na 3. mjestu s gol razlikom 0-0

Topnici su poveli golom Edwarda Nketiaha u 42. minuti, na 2:0, je dvije minute kasnije povisio Joseph Willock, a na startu drugog poluvremena Nicolas Pépé je postavio konačnih 3:0.

Arsenal je dominirao tijekom cijele utakmice, uputio 25 udaraca, od čega je šest okvir gola, i Irci su nakon utakmice mogli biti sretni što su samo tri puta vadili loptu iz vlastite mreže.

Bezopasni rekord

Iako su izgubili, nogometaši Dundalka postavili su rekord Europske lige protiv Arsenala, a on možda i najbolje pokazuje koliko su bili bezopasni.

Dundalk, protiv Arsenala na čitavoj utakmici nije napravio niti jedan prekršaj i postao prva momčad kojoj je to uspjelo u povijesti natjecanja.

Arsenal ih je, s druge strane, napravio 20 i stigao do lagane pobjede.