HRVATSKI ŠOU NA SAN SIRU: / Brozović i Perišić odvukli Inter do penala, Juventus ipak prošao u finale

O finalistu Kupa u uzvratnoj utakmici na San Siru, između Intera i Juventusa odlučivali su jedanaesterci.

2.3.2016.
22:05
AFP, OLIVIER MORIN

Brozović je zabio dva, a Perišić jedan gol kojima je poništena prednost Juventusa. Produžeci nisu dali pobjednika pa se otišlo na bijelu točku. Nakon jedanaesteraca, Juventus je ipak slavio s 5:3 i prošao u finale Kupa gdje ga čeka Milan.

Tragičar Palacio

Tragičar Intera bio je Palacio koji je promašio u drugoj seriji. Torinezi nisu pogriješili s bijele točke, a posljednji penal zabio je Bonucci. Kod Intera, u prvoj seriji zabio je Brozović.

Brozović načeo Juve u 17. minuti

Prvo je Netovu mrežu, koji večeras brani umjesto Buffona, načeo Marcelo Brozović u 17. minuti. Odmjerenim udarcem s ruba šesnaesterca svladao je Juventusovog vratara.

Perišić zabio na dodavanje Edera

Bila je to tek naznaka mogućeg preokreta, a nada Intera razbuktala se nakon pogotka Ivana Perišića u 49. minuti. Hrvatski ofanzivac sjajno je iskoristio Ederovu asistenciju, ubačaj s desne starne koji je on samo pospremio iz blizine u mrežu.

Brozović strijelac s bijele točke

"Epic Brozo" uistinu igra epsku utakmicu za Inter. U 82. minuti bio je strijelac s bijele točke. Jedanaesterac je na Perišiću skrivio Barzagli, a loptu je namjestio Brozović i zabio svoj drugi gol na utakmici.

Imao je u finišu utakmice Perišić sjajnu prigodu, ali je Neto još bolje obranio. S obzirom da je nakon 90 minuta isti rezultat kao u prvoj utakmici, igrat će se produžeci.