Medvjedi se za kraj potukli s Česima!

Hokejaši Medveščaka izborili su polufinale EBEL-a! Medvjedi su i u četvrtoj utakmici četvrtfinala pobijedili Znojmo, ovaj put na njihovom ledu sa 4:5 (0:2, 0:1, 4:2).

26.2.2012.
20:19

Odličan na vratima zagrebačke momčadi bio je Michael Ouzas, koji je uskočio umjesto Robert Kristana. Naime, Lix nije ni otputovao u Znojmo, već se u Ljubljani 'upoznavao' s kćerkom Kim.

Minutu prije kraja današnje utakmice Slava Truhno i Mike Danton se žestoko potukli. Truhno i Danton su isključeni, a Danton je pri izlasku s leda provocirao klupu Medvjeda pa je skoro došlo do masovne tučnjave.

Inače, nakon prve dvije trećine Medveščak je vodio 3:0, a tek su u posljednjoj dionici Česi zakomplicirali susret. No, zagrebački je sastav othrvao pritisku i postao prvi sudionik polufinala natjecanja.

Počelo je sjajno za zagrebački sastav koji je zabio već u 5. minuti. Strijelac je bio Matt Siddall nakon asistencije Saše Pokuloka u situaciji s igračem više. Prva je dionica završila vodstvom 2:0 za goste, a u 14. je minuti zabio Ryan Kinasewich. U drugoj dionici jedini je strijelac bio Adam Naglich, a onda je u posljednjih 20 minuta uslijedio vatromet golova.

U razmaku od samo 71 sekunde Jan Seda i Adam Havlik vratili su Znojmo na samo gol zaostatka nešto više od 11 minuta prije kraja i utakmica je ponovo bila otvorena. No, Medvjedi u razmaku manjem od tri minute između 55. i 58. zabijaju dva gola preko Grega Daya i Pokuloka i vraćaju sigurnu prednost.

Do kraja je Znojmo uspio tek ublažiti konačan poraz preko Antonina Buruta i Adama Havlika.

Znojmo – Medveščak 4:5

(Medveščak je dobio seriju 4-0)

Olimpija – Alba Volan 6:4

(serija je izjednačena na 2-2)

Vienna Capitals – Linz 1:3

(Linz vodi u seriji 3-1)

Klagenfurt – Salzburg 4:2