OPROŠTAJ OD LEDENE BAJKE: / Medveščak odigrao posljednju utakmicu u KHL-u

15.2.2017.
21:57

Bio je to 33. poraz Medvjeda koji su s tri pogotka u završnih šest minuta utakmice izbjegli rezultatsku katastrofu. Plastino (10), Bačik (14) i Lušnak (18) bili su strijelci za Slovan u prvoj trećini u kojoj je Medveščak ostao bez pogotka. U 23. minuti Skalicky je povisio vodstvo domaćih na 4-0.

Tri gola Girouxa

Prvi od svoja tri pogotka Alexandre Giroux postigao je u 34. minuti za smanjenje na 1-4. U 42. minuti Slovan je poveo 5-1 preko Chipchure, a u 47. minuti Giroux je ponovno smanjio zaostatak Medvjeda. Starosta (52) i Hlinka (54) donijeli su Slovanu čak pet pogodaka prednosti (7-2).

U završnih šest minuta Medveščak je ublažio poraz. Kozak (55), Giroux (56) i Perkovich (58) bili su strijelci za konačnih 5-7.

Medveščak je u 60 utakmica regularne sezone skupio 69 bodova i u ovom je trenutku na 11. mjestu Zapadne konferencije KHL-a. Slovan je s 85 bodova završio na 10. mjestu. Ispred Medveščaka se još mogu probiti Čerepovec (69) i moskovski Spartak (65) koji do kraja sezone imaju dvije utakmice.