MEDVEŠČAK PREKO GRAZA DO DRUGE UZASTOPNE POBJEDE: / Medvjedi sedmi na ljestvici

Osim dvostrukog strijelca Morleyja iskazao se i vratar Medveščaka Vilim Rosandić koji je obranio 27 od 28 udaraca hokejaša Graza te bio proglašen igračem utakmice.

28.12.2017.
22:36
PIXSELL

Hokejaši Medveščaka pobijedili su Graz 99ers sa 3-1 (1-1, 1-0, 1-0) u utakmici 32. kola EBEL-a, što je druga uzastopna pobjeda zagrebačke momčadi otkako je klupu napustio kanadski trener Connor Cameron, a u četvrtak je po prvi put na nju stigao povratnik u klub Amerikanac Doug Bradley.

Gosti iz Graza poveli su u 8. minuti pogotkom Justina Buzzeoa, ali je u 17. minuti Tyler Morley izjednačio. U 26. minuti Medveščak je poveo sa 2-1 pogotkom Maria Puskaricha, a 32 sekunde prije kraja utakmice Tyler Morley je presjekao dodavanje na sredini leda i neometan poslao pločicu u nebranjenu mrežu, s obzirom na to da su gosti u završnici dvoboja povukli vratara kako bi imali igrača više i tako pokušali doći do izjednačenja.

MEDVJEDI POBIJEDILI NAKON MJESEC DANA: Osmica u mreži Black Wingsa za prekid niza od devet uzastopnih poraza

Medveščaku je ovo bila 12 pobjeda kojom su došli do 44 boda, što ih svrstava na sedmo mjesto ljestvice EBEL-a. 'Medvjedi' za šestoplasiranim Innsbruckom zaostaju četiri boda, ali imaju utakmicu manje.

Vodeća Vienna ima 71 bod, drugi je KAC Klagenfurt sa 63, a treći Linz sa 58. Četvrti je Red Bull sa 57, a peti Dornbirn sa 48 bodova. Iza Medveščaka su čak četiri momčadi unutar četiri boda: sedma Alba Volan ima 42, a po 40 bodova sakupili su Villach, Znojmo i Graz. Zadnji je Bolzano sa 38 bodova.

Sljedeću utakmicu Medveščak će odigrati već za dva dana, u subotu, 30. prosinca (17.30 sati), kad će u Ledenoj dvorani Doma sportova gostovati KAC iz Klagenfurta.