Čestitali generalima na pobjedi pa zasjeli na čelo lige!

Hokejaši Medveščaka pobijedili su kao domaćini Klagenfurt 4:1 u ogledu 21. kola EBEL lige, a s tim novim bodovima zagrebačka je momčad zasjela na vrh ljestvice.

16.11.2012.
22:06

Vienna Capitals je u ovom kolu poražen od Linza s 2:1, pa na vrhu bečka momčad i Medveščak imaju po 31 bod.

Medveščak je nedavno bio u velikom nizu od devet pobjeda, ali su tu pobjedničku seriju u prošlom kolu prekinuli igrači Olimpije. No, taj drugi domaći poraz od Slovenaca ove sezone nije uzdrmao Medveščak koji se pobjedničkim navikama vratio protiv Klagenfurta.

Dva je pogotka na ogledu postigao Tomislav Zanoški, a on je u 10. minuti i otvorio seriju. Curtis Fraser je u 15. povećao na 2:0, a priča je zapravo završila u 34. minuti kada je Zanoški drugi put na ogledu pronašao put paku u suparničku mrežu. Gosti su samo kratko uspjeli smanjiti na 3:1, a potom je u 48. na konačnih 4:1 postavio Nathan Perkovich.

Arena Ice Fever završava idućom domaćom utakmicom Medveščaka, a u nedjelju je suparnik Salzburg.

Medveščak - Klagenfurt 4-1 (2-0, 1-0, 1-1) Znojmo - Dornbirn 6-2 Innsbruch - Sapa Fehervar 0-9 Salzburg - Graz 1-4 Vienna Capitals - Linz 1-2 Olimpija - Villach 3-2

Redoslijed: 1. Medveščak 31, 2. Vienna Capitals 31, 3. Villach 29, 4. Znojmo 27, 5. Sapa Fehervar 25...