Hokejaši Medveščaka nastavili su igrati u serijama u svojoj debitantskoj sezoni u KHL ligi. Na gostovanju kod AK Bars Kazana poraženi su 5:3, što im je bio drugi uzastopni poraz.

17.10.2013.
20:03

Podsjećamo, prije 3:2 poraza od Spartaka u Zagrebu prošle nedjelje Medvjedi su imali niz od osam uzastopnih pobjeda.

Bars je nakon prve trećine vodio 2:0 dvama golovima Mihaila Varnakova, da bi za Medveščak u osmoj minuti druge dionice igre smanjio Charles Linglet.

U trenucima kada je domaći sastav igrao s igračem manje zbog kazne Grigorija Panina očekivalo se da bi se zagrebački sastav mogao vratiti u egal, ali primili su dva gola s igračem više na ledu, a strijelci su bili Dmitrij Obuhov i Kiril Petrov.

U toj trećini je stradao i Murley nakon što ga je Grigorij Panin zakucao u ogradu. Scena je izgledala ružno, oblila ga je krv, a liječnici su ga 'zakrpali' sa četiri šava iznad desnog uha.

//video.khl.ru/iframe/feed/start/free_6c5dc6367daccb6feb6665e4f1c4b023_hd/q124497/73c6adb687b0dc451f2debc44e7ad9d1/4537713595?type_id=18&width=596&height=315

Početkom posljednje dionice Medveščak se u potpunosti vratio u igru i golovima Patricka Bjorkstranda i Ryana Vescea u razmaku od 28 sekundi smanjio na 4:3, ali do izjednačenja nije došlo, a Kazan je minutu i 17 sekundi prije kraja preko Alekseja Tereščenka, koji je pogodio u praznu mrežu, postavio konačnih 5:3.

U sljedećoj utakmici u subotu Medveščak gostuje kod moskovskog Dinama.