Drama u Beču: Medveščak je druga momčad lige!

U 38. kolu EBEL-a hokejaši Medveščaka izgubili su u Beču od Vienna Capitalsa sa 2:3, samo 13 sekundi prije kraja produžetka.

6.1.2012.
20:19

Najveću majstoriju na utakmici napravio je Vjačeslav Truhno. Za 1:1 u 22. minuti zabio je šutom s metar udaljenosti iza linije gola. Iz naizgled nemoguće situacije napucao je pak u golmana Bečana Divisa, od kojeg se odbio u mrežu.

Prekrasni gol bio je i za 2:1, kada su Banham, Prpić i Truhno "potrgali" domaćeg čuvara mreže. Medvjedi su se dobro držali up posljednjoj trećini sve do pred kraj, kada su 2.35 minute prije kraja primili gol za 2:2.

Zagrebačka momčad nije izdržala u produžetku te su 13 sekundi prije kraja primili pogodak i izgubili 2:3. Ipak, s ovim bodom Medvjedi su preskočili Red Bull i sada su druga momčad EBEL-a.

Priliku da potvrde drugo mjesto i još se malo odvoje od Austrijanaca, hokejaši zagrebačke momčadi imaju već u nedjelju kada u Arenu dolaze Jesenice. Bit će i to početak serije utakmica pred domaćim navijačima. Vienna Capitals – Medveščak 3:2 (2:2) Znojmo – Red Bull Salzburg 4:1 KAC – Jesenice 2:0 Alba Volan – Graz 6:3 Olimpija – Villach 4:1.

Redoslijed: 1. Linz 54 (34 utakmice), 2. RB Salzburg 44 (34), 3. Medveščak 44 (34), 4. KAC 42 (34), Alba Volan 40 (35), 6. Olimpija 39 (35), 7. Vienna Capitals 36 (35), 8. Villach 32 (35), 9. Graz 31 (34), 10. Znojmo 28 (35), 11. Jesenice 25 (35).