HNS-ov ŠEF SUDACA JE SIGURAN: 'Hajduku nije trebao biti priznati gol, a Rijeka je oštećena za penal'

Početak nove sezone HNL-a obilježen je sudačkim pogreškama, burno je bilo i u 3. kolu, a sudački previdi analizirani su u HNTV-ovoj emisiji "Treće poluvrijeme".

31.7.2017.
22:01
Screenshot/YouTube

Splićani su postigli drugi gol iz očiglednog zaleđa, Ahmed Said bio je u nedozvoljenoj poziciji, snimka je nedvojbeno pokazala, a potvrdio HNS-ov sudački šef Ante Vučemilović-Šimunović.

SNIMKA JE POKAZALA: /

Vinkovčani mogu žaliti, Hajduk je pobijedio pogotkom iz zaleđa

Pogreška pomoćnog suca

"Ovo je pogreška pomoćnog suca koji je bio u dobroj poziciji i morao je podići zastavicu. Na snimci se jasno vidi da je Hajdukov igrač u zaleđu", kazao je Vučemilović-Šimunović.

No, pogreška iz Vinkovaca nije bila jedina, iako je ona odlučila pobjednika jer je Hajduk na kraju slavio s 2:1.

Trebao je biti penal za Rijeku

Na Rujevici je Rijeka pobijedila Istru 2:0 u utakmici u kojoj su gosti zabili dva autogola. Srećom, sudačka pogreška ovdje nije bila presudna kao na utakmici Cibalia - Hajduk.

"Sudac je morao dosuditi penal za Rijeku zbog povlačenja igrača u 42. minuti utakmice. Igrač Istre trebao je dobiti i žuti karton," dodao je HNS-ov sudački šef.

Dobre odluke na utakmici Osijeka i Dinama

Zanimljivo je bilo i u Osijeku gdje je domaćin igrao protiv Dinama, a utakmica je završila rezultatom 2:1.

No, tu je sudac donio ispravnu odluku kad je poništio drugi gol Modrih zbog prekršaja u napadu. Hodžić je odgurnuo osječkog braniča kad je postigao gol glavom.

"Suci su bili dobro postavljeni, sve su vidjeli, bilo je guranja rukama. Čak ni Dinamov igrač nije prosvjedovao na ovu odluku", dodao je Vučemilović-Šimunović.

Na samom kraju utakmice, Dinamov branič Marko Lešković pao je u Osijekovom šesnaestercu.

"Ne vidi se nikakvo povlačenje, bio je to čisti pad, nema prekršaja, sudac je dobro postupio", zaključio je šef sudaca HNS-a.