HIRSCHER SLAVIO PO 40. PUT: / Mateju Vidoviću nedostajale samo tri stotinke do druge vožnje

Austrijanac Marcel Hirscher pobjednik je prvog slaloma ove sezone koji se za Svjetski kup danas vozio u finskom Leviju, s vremenom 1:44.67.

13.11.2016.
14:59

Drugo je mjesto zauzeo još jedan Austrijanac Michael Matt koji je za pobjednikom zaostao 1,30 sekundu (1:45.97), a treći je Talijan Manfred Moelgg čiji je zaostatak 1,31 sekundu (1:45.98).

Za Hirschera, koji je i prvu vožnju završio na prvom mjestu, ovo je 40. pobjeda u Svjetskom kupu i 19 u slalomu.

Hirscher poveo u ukupnom poretku

Danas je u Leviju nastupio Matej Vidović, međutim nakon prve vožnje bio je 31. i s vremenom 54.87 nije uspio ući u drugu vožnju do koje mu je nedostajalo tri stotinke.

Nakon veleslaloma u Söldenu i današnjeg slaloma, Hirscher je u vodstvu u ukupnom poretku sa 180 bodova, drugi jeFrancuz Alexis Pinturault sa 124 boda, a treći Nijemac Felix Neureuther sa 110 bodova.

Sljedeća slalomska utrka trebala bi se voziti 11. prosinca u Val d'Isereu. Prije toga, skijaši će na američku turneju, 26. studenog na rasporedu spust u kanadskom Lake Louiseu za skijaše, dok skijašice voze veleslalom u američkom Killingtonu.

Rezultati:

1. Marcel Hirscher (Aut) 1:44.67 2. Michael Matt (Aut) 1:45.97 3. Manfred Moelgg (Ita) 1:45.98 4. Felix Neureuther (Njem) 1:46.08 5. Manuel Feller (Aut) 1:46.15 6. David Ryding (VBr) 1:46.24 6. Mattias Hargin (Šve) 1:46.24 8. Fritz Dopfer (Njem) 1:46.30 8. Luca Aerni (Švi) 1:46.30 10. Jonathan Nordbotten (Nor) 1:46.35 ...