HAJDUK U PRVOJ UTAKMICI S NOVIM TRENEROM UZEO BODOVE U ŠIBENIKU: / Teklić zabio za pobjedu, Caktaš promašio penal

Ovo je bila prva utakmica u kojoj je Hajduk vodio novi trener Paolo Tramezzani

22.1.2021.
20:00

U utakmcii 17. kola Prve HNL Hajduk je u petak pobijedio u gostima sa 1-0 Šibenik.

OSIJEK PROMARŠIRAO KRANJČEVIĆEVOM I ZASJEO NA PRVO MJESTO: /

Mierez zabio dva gola, Bohar jedan; Papadopoulos 'pocrvenio'

Hajduk je do pobjede došao pogotkom Teklića u 62. minuti i nije iskoristio penal koji je dosuđen u sudačkoj nadoknadi.

Vatreni početak

Odmah na početku utakmice, u trećoj minuti domaća momčad je imala opasnu šansu pred vratima Hajduka. Pajić je ubacio pred gol, a Todorović je jedva u zadnji trenutak uspio "očistiti". Šibenčani imaju priliku sedam minuta kasnije, Čurić je opalio sa 20 metara, ali je lopta prošla pored Hajdukovog gola.

Nakon toga u 13. minuti Gyurcso dobija loptu na desnu stranu i ubacuje u pet metara za Diamantakosa, koji u konktaktu s Mesom pada, ali sudac Batinić smatra da nije bilo prekršaja za penal iako je Grk tražio kazneni udarac.

Čišćenje s gol linije

Šibenik je opet u prilici u 38. minuti, iz kontre. Sahiti je ukrao loptu Gyurcsu, dodaje za Princea koji pokušava pucati s desetak metara, ali je blokirao Vušković. Na kraju poluvremena Diamantakos ima priliku najprije u 41. minuti, ali pogađa Musu u bloku. Četiri minute kasnije Diamantakos opet tuče, ali Labrović odbija loptu, točno na noge Teklića koji puca iznad gola.

Nakon prvog polzuvremena u kojem je Hjaduk imao više prilika, drugi dio utakmice opet počinje prilikom domaćina. Prince je izborio korner za Šibenik, Mesa tuče glavom, ali Kalinić brani. Šibenik opet ima ozbiljnu priliku u 54. minuti. Prince je spasio loptu s korner linije i ubacio je u kazneni prostor gdje je Sahiti poluvolejem puca prema Hajdukovom golu, no Kalinić je obranio lijevom rukom.

Na pravom mjestu u pravo vrijeme

Tri minute kasnije Hajduk je u prilici, Todorović je prošao po desnoj strani, ubacio je loptu za Atanasova, ali je obrana Šibenika očistila u zadni trenutak.

No Hajduk dolazi u vodstvo u 63. minuti, a strijelac je Teklić. Atanasov je izveo slobodni udarac, a Labrović je odbio. Najbrži na lopti je bio Teklić i s tri-četiri metra loptu je ugurao u gol.

U 70. minuti je Jakoliš, koji upao u igru umjesto Diamantakosa, pobjegao obrani Šibenika i zabio, ali je bio u zaleđu i Batinić je poništio gol.

Penal u nadoknadi

U 72. minuti Šibenik je opet u prilici, Kvesić je pobjegao Hajdukovoj obrani, našao se sam pred Kalinićem, ali puca pored gola. Osam minuta kasnije Atanasov se probio, puca sa 16 m, ali Labrović brani. U sudačkoj nadoknadi sudac dosuđuje jedanaesterac za Hajduk nakon prekršaja na Umutu, ali je s bijele točke neprecizan bio Caktaš.

U ranije odigranoj utakmici, Osjijek je u Kranjčevićevoj ulici pobijedio Lokomotivu sa 3-0 i barem privremeno preuzeo vodstvo na ljestvici. Hajduk je nakon ove pobjede na petom mjestu sa 20 bodova, dok je Šibenik sedmi sa 13 bodova.

[PROMO] Najbolje koeficijente i 100% bonusa na uplate do 1000 kuna potražite u kladionici Germania.

Prva hrvatska nogometna liga, 17. kolo Šibenik, Stadion Šubićevac, petak, 18.05 sati

Šibenik - Hajduk 0:0

Šibenik: Labrović, Mesa, Schildenfeld, Čurić, Kvesić, Pajić, Bilić, Bulat, Sahiti, Ampem, Jurić

Hajduk: Kalinić, Todorović, Simić, Vušković, Čolina, Jurić, Atanasov, Teklić, Caktaš, Gyurcso, Diamantakos

90'+2' Hajduk nije iskoristio penal u sučevoj nadoknadi. Laborović je obranio Caktašev udarac s bijele točke.

80' Bijeli pokušavaju doći do drugog gola i riješiti utakmicu. Atanasov je pucao nakon prodora, ali Laborović brani i rezultat ostaje 0:1.

79' Šibenčani idu po izjednačenje. Bulat je pucao s 20 metara, ali Kalinić brani.

73' Šibenik imao dobru priliku za izjednačenje. Kvesić je ušao iza Hajdukove obrane i pucao, ali njegov šut ide pored gola.

62' GOL Hajduk vodi 1:0, Teklić je pogodio za vodstvo Bijelih. Atanasov je uputio udarac iz slobodnjaka, Labrović je to obranio, a ndo odbijene lopte stiže Teklić i posprema loptu u mrežu

52' Šibenik je mogao povesti eurogolom, Kalinić je sada spasio Splićane. Sahiti je pucao 'škaricama' s 12 metara, a Hajdukov vratar sjajno brani.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45'+1' Kraj prvog poluvremena. Šibenik - Hajduk 0:0.

45' Caktaš je danas jako raspoložen. Sad je dobro proigrao Diamantakosa koji puca s 17 metara, a Labrović to odbija do Teklića koji puca preko vrata.

Hajduk - Šibenik

43' Dobar udarac Gyurcsa s 18 metara, ali to ide pored vratnice.

29' Hajduk je bio blizu vodećeg gola. Caktaš je uputio udarac iz 'slobodnjaka' s goovo 30 metara, a njegov udarac odsjeo je na vratnici.

22' Velika prilika za Šbenik. Vušković je pucao glavom iz sjajne pozicije nakon kornera, ali to nije išlo u okvir gola.

10' Šibenik opasniji na samom početku. Pucali su Atanasov i Čurić, ali to nije bilo precizno pa Kalinić nije morao intervenirati.

1' Počela je utakmica na Šubićevcu.

17.00 Stigli su sastavi. Novi trener Hajduka napravio je dva iznenađenje. U početnoj momčadi nema Jakoliša, a umjesto njega igra Todorović. U sastavu je i 21-godišnji veznjak Tonio Teklić.