VLAŠIĆ ASISTIRAO PA ZABIO: / Vitaić s 35 metara izneadio Stipicu, Splićani slavili bez pola momčadi

Hajduk je u 3. kolu HNL-a uspješno odradio gostovanje kod vinkovačke Cibalije.

30.7.2017.
20:57

"Bijeli" su poveli golom Saida, koji je u drugom poluvremenu ušao umjesto Ohandze. Sjajno ga je u 56. minuti proigrao Nikola Vlašić. U 76. minuti Hajduk je poveo 2:0, sada je asisten Vlašić postao strijelac. Vinkovački vratar Brkić obranio je udarac Saida, ali je Vlašić natrčao i zatresao mrežu domaćina.

Do kraja utakmice, Cibalia je uspjela smanjiti prednost gostiju, Frane Vitaić je u 83. minuti s 35 metara svladao Dantea Stipicu. Hajdukov vratar mogao je i bolje reagirati na ovaj Vitaićev pokušaj.

Bez šestorice u Vinkovcima

Trener Hajduka, s obzirom da je gostovanje u Vinkovicima između dva europska ispita protiv danskog Brøndbja, odlučio je odmoriti čak šestoricu igrača, pa tako na put u Slavoniju nisu krenuli bekovi Tudor i Memolla, stoper Borja, veznjak Savvas te napadači Futacs i Erceg.

Hajduk je sada drugi sa sedam bodova, dok je Cibalia doživjela i treći poraz.

Pred 1800 gledatelja na stadionu Cibalije sudio je Pajač iz Zeline.

Strijelci:0-1 Said (56) , 0-2 Vlašić (76), 1-2 Vitaić (83).

Brondby slavio 5:3

U 3. kolu danskog prvenstva, Hajdukov suparnik iz 3. pretkola Europske lige, danski Brondby slavio je kod kuće protiv Lyngbya s čak 5:3, uz tri gola Lasse Vigen Christensena (55, 68, 84).