FENOMENALAN USPJEH: / Stipe Žunić izborio finale u bacanju kugle, borit će se za medalju

Hrvatski atletičar Stipe Žunić plasirao se u finale natjecanja u bacanju kugle na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, on je zauzeo osmo mjesto u kvalifikacijama s hicem od 20.52 metara.

18.8.2016.
15:44

Žunić je u sva tri hica bio blizu kvalifikacijske norme, koja je iznosila 20.65 metara, u prvoj je seriji bacio 20.52m, u drugoj 20.47m, a u trećoj 20.32m, no kako je samo šest od 34 bacača prebacilo normu, 25-godišnji Zadranin uspio je izboriti nastup u finalu koji je na programu već večeras od 1.30 sati iza ponoći po hrvatskom vremenu.

Žunićev osobni rekord na otvorenom je 20.68m, a postavio ga je prije dvije godine na Europskom prvenstvu u Zurichu gdje je zauzeo četvrto mjesto, dok je ove sezone najdalje bacio kuglu na 20.60m.

Drugi hrvatski predstavnik u ovoj disciplini Filip Mihaljević nije se uspio probiti kroz kvalifikacije, 22-godišnji Zagrepčanin je s hicem od 19.69m zauzeo 21. mjesto, dok je posljednji koji je izborio finale Jamajčanin O'dayne Richards bacio kuglu 20.40m.

Mihaljević, koji je u ožujku osvojio brončanu medalju na Svjetskom dvoranskom prvenstvu u Eugeneu, u Riju je bacio metar manje od svog najboljeg rezultata na otvorenom ove sezone, u svibnju je bacio 20.71m.

Najbolji u kvalifikacijama bio je Amerikanac Ryan Crouser sa 21.59m ispred Novozelanđanina Tomasa Walsha sa 21.03 i Brazilca Darlana Romanija sa 20.94m.

FINALISTI KUGLE: 1. Ryan Crouser (SAD) 21.59m 2. Tomas Walsh (NZ) 21.03 3. Darlan Romani (Bra) 20.94 4. Jacko Gill (NZ) 20.80 5. Joe Kovacs (SAD) 20.73 6. Konrad Bukowiecki (Polj) 20.71 7. Tomasz Majewski (Polj) 20.56 8. STIPE ŽUNIĆ (HRV) 20.52 9. Damien Birkinhead (Aus) 20.50 10. David Storl (Njem) 20.47 11. Franck Elemba Owaka (Kon) 20.45 12. O'Dayne Richards (Jam) 20.40 ------------------------------------------- 21. FILIP MIHALJEVIĆ (HRV) 19.69