DVOSTRUKA POBJEDA FERRARIJA: / Slavio je Vettel, ali svi pričaju o Hamiltonovom frajerskom potezu

Njemački vozač Sebastian Vettel u Ferrariju pobjednik je Velike nagrade Mađarske, 11.

30.7.2017.
16:32

Vettel je do druge pobjede na Hungaroringu, 46. u karijeri i četvrte ove sezone došao ispred dvojice Finaca -njegov momčadski kolega Kimi Räikkönen je bio drugi, a Valtteri Bottas (Mercedes) treći. Lewis Hamilton (Mercedes) se morao zadovoljiti četvrtim mjestom nakon što ga je u zadnja dva zavoja na stazi pretekao Bottas.

Vozači Ferrarija su za dvostruku pobjedu iskoristili vodeće startne pozicije, koje nisu ispuštali do kraja. Raikkonen je pratkički branio svog momčadskog kolegu od nasrtaja Mercedesovih vozača Bottasa i Hamiltona.

Hamilton ispao frajer

Finski vozač propustio je u završnici utrke treće mjesto Hamiltonu kako bi njegov kolega pokušao sustići vodeći dvojac.

No, onda je trostruki svjetski prvak napravio potez o kojemu će se još dugo pričati i raspravljati.

Kad je vidio da su mu Vettel i Räikkönen neuhvatljivi, Hamilton je u ciljnoj ravnini pričekao Bottasa i prepustio mu treću poziciju koju je Finac držao kroz gotovo cijelu utrku. Bio je to pravi džentlmenski potez...

Tako je Bottas završio na postolju, a Hamilton ostao "kraći" za tri boda. Za treće mjesto dobiva se 15, a za četvrto 12 bodova.

Vettel na +14

Prije ljetne stanke Vettel ima 14 bodova više od Hamiltona, a sljedeća utrka je tek 29. kolovoza u Belgiji.