DVA FENOMENALNA GOLA: / Real slomio Romu, nakon Ronaldove majstorije zabio i Jese

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka Real Madrid je s 2:0 u gostima svladao Romu, a golove su postigli Cristiano Ronaldo (57.) i Jese (86.).

17.2.2016.
22:30

Zidaneov Real stekao je tako veliku prednost uoči uzvrata 8. ožujka u Madridu.

ROMA - REAL MADRID 0:2 (0:0)

Roma (4-3-3): Szczęsny - Florenzi (od 87. Totti), Manolas, Rüdiger, Digne - Pjanić, Vainqueur (od 77. De Rossi), Nainggolan - Salah, Perotti, El Shaarawy (od 64. Džeko)

Real Madrid (4-3-3): Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - Modrić , Kroos, Isco (od 64. Kovačić) - James (od 82. Jese) , Benzema, Ronaldo (od 89. Casemiro)

Geniijalni potez Ronalda

Real je u Rimu lakše od očekivanoga došao do pobjede, a talijanskoj momčadi je presudio genijalni potez Ronalda, nakon što se prvih 57 minuta praktički ništa nije događalao na terenu. U samoj završnici pričuva Jesse je potvrdio pobjedu i gotovo siguran prolaz kraljevskog kluba kojeg Roma nije uspjevala ugroziti na svom terenu. Real je tako nakon dvanaest godina slavio protiv Rome, a osvetio se talijanskom klubu koji je pobijedio je u posljednja dva okršaja u Ligi prvaka 2008. godine.

U prvom dijelu nije bilo izrazitih prilika, čak niti udaraca u okvir vrata, ali je Real više napadao, dok je Roma čekala svoju priliku iz protunapada. Na isti način je započelo i drugo poluvrijeme, a u 57. minuti Real je poveo fantastičnim pogotkom Ronalda.

Portugalac se sjurio po desnom boku, prevario Florenzia, a onda snažnim i preciznim udarcem pogodio same rašlje Romina gola. Bio je to njegov 89. pogodak u Ligi prvaka gdje je najbolji strijelac u povijesti tog natjecanja.

U 66. minuti Egipćanin Salah je u velikoj prilici, ali puca slabo, a u 73. minuti Vainquer odapinje pravu "bombu" s 20 metara, tik pored vratnice Realova gola. Samo minutu kasnije Ronaldo glavom promašuje iz blizine, a u 78. minuti James Rodriguez, također glavom, promašuje zamalo okvir gola. Nizale su se prilike, pa je u 79. minuti Džeko promašio nogom iz blizine, a u 84. minuti indisponirani Salah upropastio još jednu priliku Rimljana.

Jese zabio četiri minute nakon ulaska

Kazna je stigla u 86. minuti kada je Jese Rodriguez, samo četiri minute nakon što je ušao u igru, iznenadio obranu Rome i pogodio sami kut za 2:0 Reala.

Gent ublažio poraz protiv Wolfsburga

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Wolfsburg je na gostovanju pobijedio Gent 3:2 i načinio veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale. Wolfsburg je deset minuta prije kraja susreta imao i tri gola prednosti, međutim Gent je u samoj završnici zabio dva gola i tako barem malo produžio nadu uoči uzvrata.

Golove za Wolfsburg zabili su Julian Draxler (44, 54) i Max Kruse (60), dok su strijelci za belgijski sastav bili Sven Kums (80) i Kalifa Coulibaly (88).

Wolfsburg je u Belgiju doputovao bitno oslabljen. Dieter Hecking nije mogao računati na čak sedam igrača (Guilavogui, Benaglio, Caliguiri, Naldo, Ascues, Dost,i Bendtner), međutim to se nije previše osjetilo na igri 'vukova'.

Za oba kluba je već sam plasman u nokaut fazu najveći uspjeh u Ligi prvaka, a Wolfsburg sada ima veliku priliku načiniti i korak više. Uzvratni susret je 8. ožujka na Volkswagen Areni.

Rezultati prvih susreta osmine finala nogometne Lige prvaka:

Roma - Real Madrid 0-2 (Ronaldo 57, Jese 86)

Gent - Wolfsburg 2-3 (Kums 80, Coulibaly 88 / Draxler 44, 54, Kruse 60)

Igrano u utorak, 16. veljače: PSG - Chelsea 2-1 (Ibrahimović 39, Cavani 78 / Mikel 45+1)

Benfica - Zenit 1-0 (Jonas 90+1)

U utorak, 23. veljače: Arsenal - Barcelona Juventus - Bayern

U srijedu, 24. veljače: Dynamo Kijev - Manchester City PSV Eindhoven - Atletico Madrid

Uzvratne utakmice:

U utorak, 8. ožujka Wolfsburg - Gent (3-2) Real Madrid - Roma (2-0)

U srijedu, 9. ožujka: Zenit - Benfica (0-1) Chelsea - PSG (1-2)

U utorak, 15. veljače: Atletico Madrid - PSV Eindhoven Manchester City - Dynamo Kijev

U srijedu, 16. veljače: Barcelona - Arsenal Bayern - Juventus

Uživo:

90+3' - Gotova je utakmica, Real je napravio veliki korak prema četvrtfinalu

90' - Igra se tri minute sudačke nadoknade

88' - Gent je smanjio na 2:3, strijelac Coulibaly

87' - Ušao je i legendarni Romin kapetan Francesco Totti

86' - GOOOOOL! Jese je povisio na 2:0 za Real! Tek što je ušao u igru, Jese je zabio za gostujuću momčad, sjajno prošao po desnoj strani i pogodio između dva Romina igrača u suprotni kut. Bio je to njegov prvi gol u karijeri u Ligi prvaka.

81' - Gol u Gentu, domaćin je smanjio na 1:3 i zadržao nadu uoči uzvrata. Stijelac je bio Kums

80' - Traže Romini igrači penal, ali Pavel Kralovec nije se oglasio. Carvajal je "pokupio" Florenzija

79'- Zatresla se Realova mreža, ali s vanjske strane, Džeko je bio neprecizan

78' - Sjajno je Ronaldo ubacio s lijeve strane i pogodio Jamesa Rodirgueza čiji je udarac glavom prošao pored gola. U sljedećoj akciji Reala, Benzema je iskušao svoj udarac, ali je Romin vratar lako uhvatio tu loptu

73' - Neočekivan udarac Ronalda koji se prišuljao iza Romine obrane i na odličan ubačaj Jamesa, umalo glavom ponovno zatresao Rominu mrežu

72' - Sjajan udarac Vainqueura, uz desnu vratnicu. Džeko je odigrao sjajnu povratnu loptu, a Vainqueur silovito potegnuo

66' - Mohamed Salah šutirao je, ali preslabo prema Realovim vratima, lak posao za Navasa

Kovačić ušao umjesto Isca

64' - Mateo Kovačić ušao je u igru umjesto Isca, kod Rome Edin Džeko je zamijenio El Sharaawyja

60' - Wolfsburg grabi prema četvrtfinalu, na 3:0 protiv Genta povisio je MaxKruse

60' - Još jednom Ronaldo je pokušao s gotovo istog mjesta, ali je Florenzi blokirao njegov udarac. Romina obrana sve se teže nosi s raspoloženijim Realom u nastavku

57' - GOOOOL! Cristiano Ronaldo sjajnim je udarcem s lijeve strane svladao Rominog vratara Szczesnyja!. Bio je to 12. gol ove sezone za Portugalca, ukupno njegov 89. u Ligi prvaka.

54' - Wolfsubug vodi 2:0, drugi gol na utakmici zabio je Draxler. Sjajan prodor začinio je lobom vratara.

51' - Vainqueur je visoko podignutom kopačkom udario Jamesa Rodrigueza po glavi, točnije po lijevom uhu, na rubu 16-erca, ali sudac Kralovec nije ništa svirao.

50' - Romin veznjak Nainggolan okušao je svoj udarac iz daljine, ali je blokiran

Wolfsburg poveo protiv Genta

45' - Real je dominirao u posjedu lopte sa 66 posto, ali mreže su još netaknute na poluvremenu u Rimu.

44' - Wolfsburg vodi protiv Genta! Gol za goste zabio je Julian Draxler.

44' - Sjajan prodor El Shaarawyja po lijevoj strani, ali je Varane blokirao njegov udarac prema Keyloru Navasu. Lopta je bila malo prebrza za "Faraona", nije ju dobro zahvatio.

33' - Krasan potez Marcela, koji je ljevicom iz prve iskosa gađao Romina vrata. Lopta je prošla pored desne vratnice.

30' - Real ne pronalazi put do Romine mreže. Posljednji put kraljevski klub je u dvije utakmice izbacio talijanski klub 1987. Bilo je to protiv Napolija. Četiri puta realovce je izbacivao Juvenetus, dva puta Milano, jednom Roma i jednom Torino.

22' - 0:0 je još uvijek i na utakmici Genta i Wolfsburga

17' - El Shaarawy je u padu šutirao prema vratima Reala, ali previsoko. Sjajnu povratnu loptu odigrao je Diego Perotti, koji je prije tri tjedna još bio član Genoe, a sad igra protiv Reala

15' - Roma se nije prepala Reala, domaćini slažu akcije protiv moćnih gostiju, odigrali su dvije sjajne polukontre

8' - Prvi ozbiljniji pokušaj Reala, Ronaldo je gađao iz slobodnog udarca, ali pored Szczesnyjevog gola.

4' - Florenzi je stradao u jednom sudaru, ali pridigao se s travnjaka, nastavit će utakmicu.

1' - Utakmica je počela, rimski stadion Olimpico je pun, 60.000 navijača je na tribinama. U drugom susretu večeras u Ligi prvaka igraju belgijski Gent i njemački Wolfsburg.