DUJE ČOP ZABIO DRUGI GOL U PET DANA: / Vatreni majstorijom pokrenuo preokret Standarda

Nogometaši Standard Liegea pobijedili su Lokeren 2-1 u susretu osmog kola belgijskog prvenstva, a prvi pogodak za pobjednički sastav zabio je Duje Čop.

24.9.2017.
22:45
Screenshot

Gosti su poveli u posljednjim trenucima prvog dijela golom Aminea Benchaima. Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 47. minuti kada je Lokeren ostao s igračem manje nakon što je isključen Stefano Marzo.

Pet minuta kasnije hrvatski napadač je izjednačio svojim prvim prvenstvenim golom u dresu Standarda. U 90. minuti pocrvenio je i domaći veznjak Carlinhos, a tri minute kasnije Standard je stigao do pobjede golom Josea Mpokua.

ČAČIĆ IMA RAZLOGA ZA OPTIMIZAM: /

Nakon Kalinića i Mandžukića proradio i Čop

Čop je odradio svih 90 minuta, baš kao i Jakov Filipović u suparničkim redovima.

Gent je kod kuće izgubio od Zulte Waregema 0-1 i našao se u opasnoj zoni. Pobjednika je odlučio pogodak Ivana Šaponjića u trećoj minuti.

Lovre Kalinić je branio za domaći sastav, dok je Franko Andrijašević igrao do 56. minute.

Na ljestvici vodi Club Bruge sa 21 bodom, Charleroi je drugi sa 17 bodova, a treći je Zulte Waregem sa 16 bodova. Standard je na 11. mjestu sa 9 bodova, a Gent na 14. poziciji ima šest bodova. Na začelju je Oostende s dva boda.