DRAMATIČNA UTAKMICA U RIMU: / Ronaldo zabio dva gola Romi, spasio Juve i došao do zastrašujućeg rekorda

Na ljestvici vode Napoli, Verona i Milan sa po šest bodova

27.9.2020.
22:47

U derbiju 2. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma i Juventus su na Olimpicu odigrali 2-2. Domaćin je vodio 1-0 i 2-1, no Juve se oba puta vratio postigavši drugi gol s igračem manje.

Oba gola za rimski sastav zabio je Francuz Jordan Veretout (31-11m, 45), dok je dvostruki strijelac za goste iz Torina bio Portugalac Cristiano Roanldo (44-11m, 69).

Roma je povela u 31. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Veretout. Francuz je sam izborio jedanaesterac nakon što je njegov udarac rukom zaustavio sunarodnjak Adrin Rabiot.

Izjednačio je Juventus u 44. minuti, također iz kaznenog udarca. Rukom je igrao Lorenzo Pellegrini, a Ronaldo sigurno zabio. No samo dvije minuta kasnije Roma je stigla do nove prednosti. Bila je to brza kontra koju je u pogodak pretvorio Veretout na Mihtarijanovu asistenciju.

U 62. minuti talijanski prvak je ostao s igračem manje nakon što je zbog drugog kartona isključen Rabiot. Juve je ipak, s igračem manje izjednačio u 70. minuti, a strijelac je ponovo bio Ronaldo.