DRAMA NA POLJUDU: / Said izvukao Bijele u sudačkoj nadoknadi, Hajduk zadržao drugo mjesto

U derbiju 17. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka i Osijeka odigrali 1-1 (0-1).

25.11.2017.
19:58
Pixell

Splićani su izbjegli poraz golom u sudačkoj nadoknadi u derbiju druge i treće momčadi prvenstva, koji je ponudio vrlo siromašnu igru.

TORCIDA POSLALA OPAKU PORUKU HNS-U: /

'Vrijeme je da zvijeri u kavezu dočekaju smrt...'

Hajduk je na početku prvog dijela propustio nekoliko prilika, a Osječane je odličnim intervencijama spašavao vratar Malenica. Nakon dvadesetak minuta juriša na vrata gostiju Hajduk je potpuno stao, a Osijek je došao do vodstva iz prve ozbiljnije situacije.

U 39. minuti Alen Grgić se prošetao ivicom kaznenog prostora i uputio ne previše jak udarac koji ipak preko ruku vratara Splićana odsjeda u donjem lijevom kutu. U 42. minuti je napadač Hajduka Said pogodio vratnicu.

U drugom dijelu je Hajduk nemoćno napadao, a Osijek se orijentirao isključivo na obranu pa gledatelji nisu vidjeli skoro ništa do prve minute sudačke nadoknade kada su Splićani izjednačili. Ahmed Said se najbolje snašao u gužvi ispred Malenice te je nekako uspio pokraj Barišića i osječkog vratara u padu nogom poslati loptu u mrežu.

Loša je vijest za Željka Kopića što je za Rijeku zbog kartona ostao bez Saida i Lopeza.

Vodi Dinamo s 40 bodova, a Hajduk i Osijek imaju po 29 bodova.

Pred 10.000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Jović iz Zagreba.

Strijelci: 0-1 Grgić (39), 1-1 Said (90+1) (Golove pogledajte ispod)

UŽIVO:

Hajduk - Osijek 1:1

Hajduk: Stipica, Tudor, Nižić, Lopez, Memolla, Radošević, Savvas, T. Bašić, Hamza, Erceg, Said. Klupa: Letica, Almeida, Ohandza, Juranović, Kožulj, Fomitschow, Ismajli.

Osijek: Malenica, Barišić, Škorić, Barać, Bočkaj, Grgić, Mudražija, Mioč, Boban, Grezda, Hajradinović. Klupa: Antolović, Jambor, Lopa, Lesjak, Pušić, Marić, Jukić.

KRAJ

92' GOOL Said je zabio s par metara. Ohandzu je proslijedio loptu prema Saidu, Barišić je pritom, igrao rukom, a Said je spretno reagirao u petercvu i pogodio mrežu. Golo pogledajte ovdje.

90' Igrat će se još pet minuta nadoknade.

87' Bašić je tukao iz slobodnog udarca sa 16 metara, ali je pogodio živi zid.

82' Torcida je napravila prekid nakon što je upaljeno nekoliko baklji.

78' Glavom je pokušao Erceg, ali preslabo.

70' Bašić je tukao iz slobodnog udarca, Malenica je efektnom paradom zaustavio njegov pokušaj.

69' Lopez je dobio žuti. Također ga neće biti na Rujevici.

66' Almeida je ušao umjesto Hamze.

63' Said je požutio i neće moći igrati s Rijekom sljedećeg tjedna.

60' Tudor je tukao pored gola.

53' Hamza je snažno tukao s 20-ak metara, ali ravno u Malenicu.

50' Zagužvalo se pred Malenicom, na kraju je obrana Osijeka očistila loptu ispred Ohandze.

46' Nastavila se utakmica. Ohandza je ušao umjesto Memolle.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

42' STATIVA! Bašić je ubacio, a Said je glaovm sa sedam metara zatresao vratnicu.

38' Grgić je primio loptu na desnoj strani 20-ak metara od gola, potom s eoslobodio Memolle i Lopeza i onda lijevom nogom sa 17 metara matirao Stipicu. Gol pogledajte ovdje.

29' Bočkaj je pokušao volejem s 20 metara iznenaditi Stipicu, ali lopta je otišla daleko od gola.

20' Grgić je ubacio s desne strane, ali nije uspio pronaći Bobana i Hajradinovića u 16-ercu.

18' Bijeli dominiraju i drže loptu u nogama.

10' Hamza je opasno ubacio pred vrata, ali Bijeli nisu uspjeli zaprijetiti Malenici.

7' Radošević je opasno zaprijetio iz prekida, a Malenica sjanim potezom izbio loptu u korner.

5' Bašić je iz slobodnog udarca s 25 metara tukao preko grede.

2' Odmah prijeti Hajduk. Ercega je pobjegao Baraću, ali je Malenica odbio loptu u korner.

1' Počela je utakmica.