DOMINACIJA CITYJA U LONDONU: / Građani posramili Arsenal na njegovom terenu i produbili krizu Topnika

Topnici su sve dalje i dalje od vrha engleskog nogometa

15.12.2019.
19:49
BPI / Shutterstock Editorial / Profimedia

Nogometaši Manchester Cityja s uvjerljivih su 3-0 (3-0) pobijedili Arsenal na gostovanju u Londonu, u derbiju 17. kola engleskog prvenstva i smanjili zaostatak za drugoplasiranim Leicesterom na četiri boda.

Već u 2. minuti je belgijski veznjak Kevin De Bruyne zatresao Arsenalovu mrežu. Na 2-0 povisio je Raheem Sterling u 15. minuti. De Bruyne je svojim drugim pogotkom u 40. minuti postavio, pokazalo se, konačnih 3-0, a Arsenalovi nogometaši mogu biti zadovoljni što nisu doživjeli još mnogo uvjerljiviji poraz u dvoboju u kojem su uputili svega jedan udarac u okvir gostujućeg gola.

City na -14

Vodeći Liverpool ima 49 bodova, deset više od drugoplasiranog Leicestera. Manchester City je treći sa 35 boda, a Chelsea četvrti sa 29. Na peto mjesto se probio Tottenham sa 26 bodova, a Manchester United je šesti sa 25.

U ponedjeljak (20.45) će 17. kolo zaključiti Crystal Palace i Brighton.